מחאת הסטודנטים מגיעה היום לדיון בוועדת הכספים של הכנסת. הסטודנטים מבקרים את חוסר הטיפול של הממשלה במצב הכלכלי הקשה אליו נקלעו רבים מהם.

שלומי יחיאב, יו״ר התאחדות הסטודנטים אמר ל׳דבר׳ לקראת הדיון היום בשעה 11:00: ״אנחנו זועקים בשם 350 אלף סטודנטים שהם העתיד של המדינה הזאת. כשהמשבר היכה, לא חשבנו פעמיים והתנדבנו בהמונינו למען הקשישים והנזקקים. אבל בימים אלה, כשהמשק מתחיל להיפתח והשגרה מעבר לפינה, הסטודנטים מגלים שדווקא אותם השאירו מאחור״.

רבים מהסטודנטים בישראל הם למעשה עובדים שפוטרו או הוצאו לחל"ת, ומרביתם מתחת לגיל 28 ולפיכך זכאים לדמי אבטלה מצומצמים בלבד. לטענת התאחדות הסטודנטים, חוסר הטיפול של המדינה במצוקתם עלול להביא לנשירה מהלימודים של סטודנטים מרקע כלכלי מוחלש יותר ולהעמקת אי-השוויון בגישה להשכלה גבוהה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יחיאב אומר לנו ״אנחנו עומדים בפני דור אבוד שייאלץ לוותר על לימודיו לטובת סגירת חובות, למשכן את עתידו ולאפסן את חלומותיו. זו אינה גזירת גורל.  מקבלי ההחלטות באוצר ובמועצה להשכלה גבוהה צריכים להתעשת. הפתרונות המקיפים שהצענו נשללו והוחלפו בפלסטר דק, וחוסר השוויון באקדמיה הולך וגדל״.

התאחדות הסטודנטים דורשת להקים קרן מיוחדת שתסייע לסטודנטים שנקלעו למצוקה כלכלית ותיתן רשת ביטחון לה הם זכאים כעובדים. בנוסף, הם דורשים החזר של שכר הדירה שלטענתם, רבות מהן נשארו ריקות בזמן הקורונה.

מחאת סטודנטים בדרישה לסיוע כלכלי לאור משבר הקורונה. 7 במאי 2020 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)