20 מיליון מובטלים מחכים להכרעה של הקונגרס האמריקאי

חוסר הסכמה בין שתי המפלגות האמריקאיות לגבי המשך המדיניות הכלכלית להתמודדות עם משבר הקורונה. כך מדווח הניו יורק טיימס. עד כה השקיעה הממשלה האמריקאית כ-3 טריליון דולר בהתמודדות עם המשבר, אבל כעת אין הסכמה לגבי המדיניות הרצויה להמשך.

בעוד שבמפלגה הרפובליקנית דוחפים לפתיחת המשק במהירות האפשרות, בטענה שהדבר יאפשר ל-20 מיליון המובטלים האמריקאים לחזור לעבודה. הדמוקרטים דוחפים לסבב השקעה נוסף שיעמוד על כ-2 טריליון דולר.

שוודיה לא צפויה להרוויח כלכלית כתוצאה ממדיניות חיסון העדר

למרות שלא הוטל בה סגר ולא הוטלו בה הגבלות חמורות כמו במדינות רבות אחרות בארופה, שוודיה צפויה להיפגע מבחינה כלכלית במידה דומה לפגיעה ביתר מדינות אירופה. כך על פי דו"ח של הנציבות האירופית המצוטט בפייננשל טיימס. כלכלני הנציבות האירופית צופים פגיעה של 6.1% בכלכלה השוודית השנה, כתוצאה מירידה בביקושים על אף העובדה שנקטה במדיניות 'חיסון העדר' והשאירה את כלכלתה פתוחה לאורך כל המשבר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

באפריקה חוששים על תקציבי הבריאות הדלים של חלק מהמדינות

חשש באפריקה, התפשטות וירוס הקורונה ליבשת עלול לגרום לפגיעה בתקציב ההתמודדות עם מחלות אחרות. זאת כתוצאה מהמשאבים המוגבלים שעומדים לרשות חלק ממדינות היבשת. כך נכתב בפייננשל טיימס שמזהיר מתסריט של מצב חירום שיביא להסטה של תקציבי הבריאות הדלים באותן מדינות ועלול ליצור משבר הומניטרי מהסוג שלא נראה עם התפרצות המגפה במדינות עשירות יותר.