700 מעונות פרטיים המפוקחים על ידי המדינה, בהם לומדים  50 אלף ילדים, לא חזרו לשגרה בגלל סירוב האוצר להעניק סיוע כספי למפעילים. "כשתחזור הממשלה לא נאפשר למשרד האוצר להמשיך חקיקה כרגיל נוכח אטימות כזו", אמר יו"ר ועדת הכספים ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), בדיון שערכה הוועדה בנושא. פורר קרא גם להסתדרות המורים לאפשר לימודים בל"ג בעומר, שיצוין מחר, והוסיף:"חברי הכנסת יעמדו לצד המורים במשא ומתן שלהם מול האוצר".

לדברי חיים מנחם, מאיגוד המעונות הפרטיים, "אנחנו צריכים פיצוי של 50 מיליון שקלים, אבל התפשרנו על 10 מיליון שקלים ולא נוותר על זה". לטענתו, המעונות הפרטיים נמצאים על סף קריסה כלכלית עקב ההוצאות הגבוהות לאורך תקופת הסגר, בהן שכירות, תחזוקה ופיתוי להורים, וסירוב האוצר להעמיד מתווה לפתרון הבעיה.

לטענת נציגי האוצר בדיון, אופן הפיקוח והמתווה הנוכחי בו עובדים המעונות לא מאפשרים יצירת תוכנית פיצוי. פורר אמר בתגובה: "מרוב שהאוצר מתפתל ויוצר מסלולי פיצוי מסובכים אף אחד מהמבקשים פיצויים לא מגיע לסוף המסלול".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, אמר כי "יש לייצר נוסחת פתיחה אחת לכל המעונות בארץ. אין סיבה שלא יתנו סיוע מידי לכל המעונות, המפוקחים והלא מפוקחים".

במהלך הדיון נשמעה שוב ביקורת נוקבת על התנהלות משרד האוצר לאורך המשבר. "האוצר צריך להבין שאנחנו פועלים בסיטואציה שונה ואנחנו חייבים להבין איך פותרים סוגיות שצצו לנו בזמן הקורונה ונותנים מענה לבעיות שיש עכשיו אנשים", אמר ח"כ ניר ברקת (הליכוד) "אנחנו נמצאים בזמן אחר ומשרד האוצר צריך להגיד כמה זמן הוא יימשך".

לאחר פתיחת הגנים הפרטיים הבוקר, בירכה מנכ"לית ארגון הגנים הפרטיים בישראל ד"ר שולמית ביסמנובסקי על ההבנות מול האוצר שהושגו בחמישי האחרון ואפשרו את פתיחת הגנים. על פי המתווה משרד האוצר יעניק מענק פיצוי חד פעמי לגנים כדי להקל על העומס הכלכלי. "מה שחשוב לנו כרגע זה נוהל ברור לקבלת מענק לגננות. מה שחשוב זה מבחן התוצאה", אמרה.