דירקטוריון חברת סלקום אישר את מינויו של רו"ח סמי בקלש לדירקטור מטעם העובדים בדירקטוריון החברה. זוהי הפעם הראשונה במשק הישראלי בה ממונה דירקטור מטעם העובדים בחברה פרטית, שלא היתה בעבר חברה ממשלתית.

בקלש הוא בעל תואר בחשבונאות ומשפטים מאוניברסיטת תל אביב ומשמש כבר שנים רבות כדירקטור בחברות ציבוריות, ממשלתיות ומדווחות. בנוסף מרצה בקלש בקורס דירקטורים וניהול תקין של עמותות, עוסק במתן שירותי ארגון ורה ארגון ויישום כללי ממשל תאגידי.

מיה יניב וסמי בקלש

יו״ר ועד עובדי סלקום מיה יניב אמרה על המינוי: ״אני גאה להוביל ציון דרך היסטורי בתולדות יחסי העבודה בישראל. קולם של העובדים המהווים חלק בלתי נפרד מהחברה צריך להישמע לא רק באסיפות הסברה ובכלי התקשורת, אלא גם במקום בו מתקבלות ההחלטות לגבי מצבה ועתידה של החברה. שנים רבות היה לי חלום שקולנו יישמע, ואני פשוט מאושרת ומתרגשת לכתוב את דף ההיסטוריה הזה שנכתב בהמון אמונה ונחישות. אין לי ספק שנסיונו הרב של רו״ח בקלש, ושיתוף הפעולה הפורה בין ועד העובדים למנכ״ל הקבוצה מר אבי גבאי יסייעו לנו להצעיד את קבוצת סלקום הכי גבוה שאפשר״​.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מינויו של נציג העובדים בדירקטוריון סלקום, הוא חלק מיישום הסכם שנחתם בין ועד העובדים והנהלת החברה בפברואר האחרון. במסגרת ההסכם אפשרה החברה לכ-450 עובדים לפרוש מרצון בתנאים מיטיבים, זאת לאחר שבספמבר 2019 ביקשה החברה לפטר כ-600 מעובדי החברה. חלק מההסכם קיבלו עובדי החברה גם חבילת אופציות על מניית סלקום בשווי כולל של 42 מיליוני שקלים.