224 אלף פניות של עצמאים לקבלת הפעימה השניה של המענק אושרו עד להיום בשעה 11:00. כך דיווחה רשות המיסים הבוקר (שני). על פי הצהרת ראש רשות המיסים, מהשבוע שעבר, בישראל יש כחצי מליון עצמאים העונים לתנאי הזכאות למענק שיכול להגיע עד ל 10,500 שקלים. עם זאת הרשות טרם פרסמה כמה בקשות הוגשו.

מתוך מקבלי המענקים, כ-147 אלף עצמאים זכו גם במענק בסך 700-3025 שקלים המיועד לבעלי מחזור שנתי נמוך. בסך הכל, מאז תחילת משבר הקורונה הועברו לחשבונות העצמאים כ-2 מיליארד שקלים.

מדובר במענקי הפעימה השניה אותם הציג ראש הממשלה נתניהו לפני שבוע ברביעי במאי. נתניהו הציג אז את 'השיטה האמריקאית' במסגרתה המענק מאושר על פי הצהרת המבקש ונבדק בדיעבד. כל זאת כדי לעקוף את הבירוקרטיה שנלוותה לאישור המענקים בפעימה הראשונה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

באותה מסיבת עיתונאים הובטח כי המענקים יגיעו לחשבונות הזכאים תוך יומיים מהגשת הבקשה. לטובת חלוקה מהירה של המענקים הקימה רשות המיסים אתר אינטרנט יעודי שקרס מספר פעמים במהלך הימים האחרונים והעמיד בספק את היכולת של הרשות לחלק את כל המענקים תוך ימים בודדים.

החל ממחר תפתח האפשרות להגשת בקשות למענק סיוע לעסקים להשתתפות בהוצאות קבועות. מענק זה יכול להגיע לסכום של 400 אלף שקלים לכל בית עסק. התנאים לקבלת המענק: מחזור שנתי של  18 אלף ₪ עד 20 מליון שקלים בשנה וירידה של 25% במחזור  ביחס לתקופה המקבילה  אשתקד. על פי הבטחת רשות המיסים מענקים אלה יכנסו לחשבונות כשבוע לאחר הגשתם.