בחסות המשבר, עיירית קרית שמונה מנסה להפריט את שירותי הניקיון והאחזקה בעיר, ולהעסיק עובדי קבלן במקום עובדים קבועים. כך על פי הודעת ההסתדרות. בנוסף, פועלת העירייה להעביר גם את מחלקות הגזברות של העיר, החינוך וחשבות השכר – למיקור חוץ.

העירייה טוענת שהיא קלטה עובדי קבלן לטובת ניקיון העיר כיוון שהיא אינה יכולה לקלוט עובדים קבועים בתקופה זו. הסבר זה לא עולה בקנה אחד עם ההיתר שנותן משרד הפנים לקלוט עובדים חיוניים. עובדי הניקיון עם פתיחת מערכת החינוך עונים לקריטריונים הללו.

בהמשך לפעולות אלה, הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה שיחול על כ-480 עובדי העירייה.  יו"ר ההסתדרות במרחב גליל עליון, יונה פרטוק, אמר ״לצערי עיריית קריית שמונה ממשיכה להתנהל בצורה שפוגעת בעובדים, וכנראה שהדרך היחידה לפתרון תעבור בבית הדין לעבודה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

״מצער מאוד שההתנהלות היא כזאת ולנו לא נותר אלא להכין את השטח לצעדים ארגוניים שיגיעו בהמשך. אלו לא יחסי עבודה תקינים וחבל שמנצלים את תקופת משבר הקורונה להרעת תנאי העובדים במקום לבוא לקראתם״.

יו"ר ועד עובדי עיריית קריית שמונה, שולה עמוס: ״אני מאוכזבת מההתנהלות של הרשות. עצוב לי שמזלזלים בעובדי העירייה ומוציאים את העבודה שלנו למיקור חוץ בטענה שעובדי העירייה המסורים לא מסוגלים לספק את הסחורה.

״בתקופה מאתגרת בה אנחנו נמצאים, מאות ואולי אלפי אנשים מצטרפים למעגל האבטלה והייתי מצפה מהנהלת העיר לקלוט עובדות ועובדים במקום לשלם לקבלנים, דווקא באזור שלנו. ועד העובדים בגיבוי ההסתדרות לא ייתן יד להפיכת העירייה למעסיקה הראשית של עובדי קבלן באזור״.