חשש בגרמניה מפיטורים המוניים

אחד מכל חמישה עסקים גרמניים החליט לפטר עובדים, כך מדווח הפייננשל טיימס. למרות החזרה של המשק הגרמני לפעילות, בעלי העסקים חוששים מתנאים כלכליים גרועים ורמות ביקוש נמוכות. כ-10 מיליון עובדים גרמניים נמצאים תחת תכנית ה"קורצארבייט", המוכרת בישראל כ״מודל הגרמני״ ואיגודי העובדים במדינה הביעו חשש מכך שללא המשך סיוע מצד המדינה, הפיטורים עלולים להתרחב עוד יותר.

בקונגרס האמריקאי מחפשים דרכים לעקוף את הבנקים בחלוקת סיוע לעסקים

בימים האחרונים מצטברות בארצות הברית העדויות על עיכובים וקשיים בקבלת אשראי בערבות מדינה דרך הבנקים. הניו-יורק טיימס מדווח על תגובת המפלגה הדמוקרטית שהחלה לקדם צעדי סיוע ישירים מהמדינה לעסקים, ללא צורך בקבלת הלוואה מהבנק. מספר סנטורים דמוקרטים החלו לתמוך בהפחתת ההלוואות בערבות המדינה בסבב הסיוע הבא, שלטענתם אינו נגיש במהירות ובמחיר הרצוי לעסקים קטנים ובינוניים, ולעבור לשיטה של מענקים ישירים דרך מערכת המס.

חברות הפארמה מוכרות תרופות תומכות לטיפול בקורונה במחירים מופקעים

מחקר חדש חושף כי דווקא התרופות המהוות טיפול תומך בתסמיני וירוס הקורונה נמכרות במחירים מופקעים. זאת על אף על אף העובדה שמרביתן פותחו תוך סיוע נדיב של כספי ציבור. כך מדווח הגארדיאן הבריטי. כתוצאה מהמחירים הגבוהים של אותן התרופות עולה החשש כי במדינות בהן הסבסוד הממשלתי של תרופות מסוג זה הוא נמוך, יתכן שחולי קורונה רבים יוותרו על הטיפולים התומכים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"יש היסטוריה ארוכה של חברות פארמה שגובות מחירים מופקעים על תרופות גם אם הם נדרשו להוצאות קטנות מאד בתהליך הפיתוח" אמר לעיתון ד"ר ג'ייקוב לוי, רופא בריטי. "אסור לנו לתת לזה לקרות עם וירוס הקורונה, זה יכול לעלות במאות אלפי מקרים של מוות מיותר".