במכתב ששיגר היום (שלישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הבריאות יעקב ליצמן, הודיע מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב על רצונו לפרוש עם כינונה של ממשלה חדשה, אחרי חמש שנים בתפקיד.

בר סימן טוב כתב כי "אני גאה בשנותי כמנכ"ל, ובפרט בהתמודדות עם משבר הקורונה. אשאר את הזמן הנדרש לצורך העברת מקל מסודרת ומאחל הצלחה לשר.ה ולמנכל.ית הבאים".

עוד הוסיף כי "עמדנו בהצלחה ביעדים ששמנו לעצמנו בתחילת משבר הקורונה. מדינת ישראל הוכיחה חוסן לאומי רב בהתמודדות עם המשבר ובתוכה, מערכת הבריאות הישראלית הפגינה את מצוינותה ויכולותיה יוצאות דופן. אין מדובר ב'בחירה' בין כלכלה לבין בריאות. כל המדינות נפגעו כלכלית בצורה דומה, אך אלו שהגיבו מהר, הצליחו להציל את חייהם של רבות מאזרחיהן. לשמחתנו, הצעדים המוקדמים שנקטה ישראל מאפשרים כעט חזרה מהירה לשגרה ויביאו שיקום כלכלי מהיר".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

השר ליצמן אמר כי "אני מבקש להביע הערכתי הגדולה לידידי משה בר סימן טוב, שהודיע לי על סיום תפקידו. בשיחתי עמו היום שיבחתי אותו על עבודתו הנפלאה, השקעתו הרבה וההישגים הרבים למערכת הבריאות שנזקפים לזכותו, כמי שהיה שותף מלא ופעיל איתי כשר הבריאות, במשך חמש שנים רצופות ואינטנסיביות.

"ראייתו המקצועית, יכולות הניהול ובעיקר ההבנה העמוקה של בר סימן טוב עם צורכי מערכת הבריאות, הם נכסים מהותיים, שתרמו לקידום וחיזוק הרפואה הציבורית בשנים האחרונות".