יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס ויו"ר מרכז המועצות האזוריות שי חג'ג' התריעו כי לא יחדשו את הלימודים בכיתות ד'-י' ביום ראשון הקרוב, כפי שנקבע במתווה של משרד החינוך. במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, טענו השניים כי "המתווה אינו מהווה חזרה ללימודים ולא נותן פתרון לאיש". הנהגת ההורים הארצית קראה להורים שלא לשלוח את תלמידי כיתות ד'-ט' לבתי הספר, עד שינוי המתווה באופן יסודי.

ביבס וחג'ג' קראו לנתניהו לקיים ישיבת ממשלה דחופה בנושא, ולגבש מתווה חלופי שיאפשר חזרה מלאה ללימודים ביישובים בהם אחוז התחלואה נמוך. "הילדים הם לא שפני ניסיון. ההורים מחפשים פתרונות אמיתיים ואלה שהוצעו לא מספקים" כתבו, "כולנו מייחלים לחזור לשגרה, אבל זו לא הדרך. החזרה חייבת להיות מתוכננת ומותאמת לאפשרויות הקליטה של התלמידים במוסדות החינוך". 

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, הודיע כי לא יחדש את הלימודים בשבוע הבא. "המתווה מסובך יותר מבגרות 5 יחידות במתמטיקה ומנותק מהמציאות המעשית ומהצרכים של הילדים, ההורים והמורים" טען, "ככל שהמשבר לא ייפתר בימים הקרובים, נבצע הערכת מצב לגבי החזרת כיתות ח' להכנת והשלמת חוויית הסיום והפרידה המסורתיות"

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי המתווה הנוכחי, תלמידי כיתות ד'-ו' יחזרו לבתי הספר במתכונת של יום או יומיים בשבוע, עם מסכות ובהפרדה מוחלטת של קבוצות עד 20 תלמידים.  בחטיבות הביניים שבהם אין חטיבה עליונה יתקיימו הלימודים שלוש פעמים בשבוע. בחטיבות שבהן יש חטיבה עליונה, יתקיימו הלימודים למשך יומיים בשבוע. בשאר הימים תתקיים למידה מרחוק.