מארגני פסטיבל דוק-אביב, שתוכנן להתקיים בימים אלו ונדחה לחודש ספטמבר, משיקים מחר (רביעי) את "דוקו-סטרים": פסטיבל און-ליין במסגרתו עשרות סרטים דוקומנטריים יהיו זמינים לצפייה ברשת, במחירים נמוכים במיוחד – למנוי או לסרט בודד. ההכנסות מהצפייה בסרטים הישראליים יועברו ליוצרים.

הסרטים

בפסטיבל יוצגו עשרה סרטים תיעודיים בינלאומיים בולטים מהשנים האחרונות, כולם עם תרגום לעברית, לצד 11 סרטי ביכורים של יוצרים ישראלים, שהוקרנו במסגרת דוק-אביב 2019.

בין הסרטים הבינלאומיים בכורה ישראלית לסרט "קינגמייקר" (2019), העוקב אחר ניסיונותיה של אימלדה מרקוס, אלמנתו של רודן הפיליפינים פרדיננד מרקוס, להושיב את בנה על כס הנשיאות במדינה ולחזור לעמדת השפעה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לחובבי איתני הטבע, הסרט "מונסון" (2014) מתאר את הכוח האדיר שמקיים את חייהם של מעל מיליארד תושבי הודו אך מגיע במחיר כבד.

בזווית הישראלית, בכורה ל"לתפוס את יהושע" (2019) המתעד מרדף בן חמש שנים אחר יהושע אליצור שהורשע בהריגת פלסטיני אך נעלם לפני שנגזר עונשו; ו"גולדה" (2019) המביא את סיפורה של האישה היחידה שעמדה בראש ממשלת ישראל.

כמו כן יוקרן הסרט עטור השבחים "זונה כמוני" העוקב אחר מסעה של צ'ילה, אישה שנחטפה בהונגריה ואולצה לעבוד בזנות בישראל, היוצאת לחפש את חוטפיה בחלוף שני עשורים.

איך זה עובד: במשך עשרה ימים, בין ה-13 ל-23 למאי, יהיו הסרטים זמינים לצפייה און-ליין בתשלום. המועד המדויק נתון כמובן לבחירת הצופה, כשכל סרט יהיה זמין לרוכשי הכרטיסים לעד חמש צפיות ולמשך 12 שעות מרגע תחילת הצפייה הראשונה. הסרטים זמינים לצפייה מישראל בלבד. אין צורך לרכוש כרטיסים מראש, אבל מספר הצופים בחלק מהסרטים מוגבל.

מחירים: צפייה בסרט בודד: 10 שקלים. מנוי לצפייה בכל סרטי הפסטיבל: 80 שקלים (או 69 שקלים למחזיקי כרטיס התושב של תל אביב, דיגיתל).

רשימת הסרטים המלאה