ירידת מחירים בארצות הברית מעלה את החשש מדיפלציה

בארצות הברית, נתוני מדד אפריל מעידים על ירידה של כ 0.8% במחירי מוצרי הצריכה. מדובר בירידה החודשית הגדולה ביותר במדד המחירים מאז המשבר של 2008. כך דווח ב'סי אן אן'. אומנם בהסתכלות על 12 החודשים האחרונים, המחירים עדין בעליה של 0.3% אבל הכלכלנים בארה"ב מתחילים לחשוש מירידת מחירים שתהפוך לדיפלציה.

הסכנה בדיפלציה, הוסבר ב'סי אן אן', היא כניסה לשרשרת אירועים שמובילים את המשק למיתון. המחירים יורדים כי הקונים צורכים פחות, אין ביקושים המפעלים מייצרים פחות, פחות ייצור מתגלגל לפגיעה בספקים ולפיטורי עובדים וחוזר חלילה.

טסלה פותחת מפעל בקליפורניה בניגוד להנחיות, ומאיימת על עובדים שלא רוצים להגיע לעבודה

על פי דיווח ב'גארדיאן', יצרנית הרכבים החשמליים טסלה מתכוונת לפתוח מחדש מפעל בצפון קליפורניה, על אף ההנחיות האוסרות זאת. במכתב שנשלח לעובדים הודיעה החברה על כוונתה לחזור לפעילות וכי עובדים שיבחרו שלא להגיע לעבודה יישארו בחל"ת. טסלה גם כתבה לעובדיה כי "ההחלטה עלולה לפגוע ביכולתכם לזכות בדמי אבטלה". עם זאת, מספר עובדים הודיעו שלא יגיעו לעבודה עד שמדינת קליפורניה תודיע על חזרה לשגרה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מודי חשף תכנית השקעות בהיקף של 266 מיליארד דולר

נרנדה מודי, ראש ממשלת הודו, הודיע על תכנית השקעות בהיקף של 266 מיליארד דולר כדי להתמודד עם הקיפאון שנגרם על ידי וירוס הקורונה. כך מדווח ה'פיננשיאל טיימס'. מדובר בתכנית השקעות בגודל של כ-10% מהתוצר ההודי.