נגיד הפד  בעד הרחבה פיסקלית נוספת

נגיד הבנק הפדרלי של ארה"ב, ג'רום פאול, מזהיר מפני מיתון חד וארוך. זאת אם הקונגרס לא יאשר סבב נוסף של השקעה פיסקלית. פאול אמר שסבב כזה יהיה "כדאי כדי לעזור לנו להימנע מפגיעה ארוכת טווח". על פי הדיווח בפיננשיל טיימס, פאול ציין שההרחבה הפיסקלית של ארה"ב, שעמדה על כ-2 טריליון דולר, הייתה "מדוייקת" אבל ייתכן שיהיה צורך בסבב השקעה נוסף בקרוב.

ראשי מדינות קוראים לבטל את הפטנט על חיסון לקורונה

אנשי ציבור ובראשם נשיא דרום אפריקה, סיריל רמפוסה, חתמו על מכתב פתוח הקורא לבטל את הפטנט על כל חיסון שימצא לוירוס הקורונה ולחלק אותו בחינם כנכס ציבורי. הפיננשיל טייס מדווח כי בין החותמים על המכתב נמצא גם חתן פרס הנובל לכלכלה ג'וזף שטיגליץ, וראש ממשלת בריטניה לשעבר גורדון בראון.

כותבי המכתב מסבירים כי יש חשש שמדינות מתפתחות לא יוכלו לרכוש חיסון שימכר למטרת רווח. "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שמונופול, תחרות גסה ולאומיות צרת עין יעמדו בדרכנו" נכתב במכתב.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הדמוקרטים מציעים 100 מיליארד דולר לעזרה לשוכרי דירות

תכנית של המפלגה הדמוקרטית לסבב השקעות נוסף. הדמוקרטים מציעים השקעה של 3 טריליון דולר נוספים לחילוץ המשק האמריקאי שבין היתר יכללו סיוע של 100 מיליארד דולר לשוכרי דירות שנפגעו ממשבר הקורונה. על פי התכנית שפורסמה בוושינגטון פוסט, שוכרי דירות שהכנסתם נפגעה יוכלו לקבל סיבסוד מהממשלה הפדרלית על תשלום שכר הדירה. עם זאת, המפלגה הרפובליקנית מתנגדת בתוקף לתכנית, וכרגע לא נראה שהצדדים קרובים להסכם שיאפשר לאשר להוציא אותה לפועל.