רשות שדות התעופה פנתה למשרד האוצר בבקשה להזרים לה מיידית כספים שיאפשרו תשלום משכורות לעובדים. כך נודע ל׳דבר׳. הכנסות הרשות צנחו מאחר שרובן מגיעות מאיגרות שמשלמות חברות התעופה, שהפסיקו לפעול עקב הקורונה.

קושי נוסף נובע מכך שערב המשבר העבירה הרשות לקופת האוצר תמלוגים בסך 3.7 מיליארד ש"ח. כעת מבקשים ברשות כי האוצר יעביר בחזרה חלק מהכסף כדי לאפשר את תשלום המשכורות לעובדים. בוועד מעריכים כי נדרשים כמיליארד ש"ח לצורך המשך התפעול השוטף.

פנחס עידן, יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, קרא אמש (רביעי) לאוצר להידבר עם העובדים ולהעביר בהקדם סיוע לרשות. "אני קורא לנציגי האוצר לקבוע פגישה דחופה עם נציגות העובדים למתן סיוע כלכלי לרשות שדות התעופה, בדיוק כפי שבעבר ידעו לקחת כסף. אם לא ימצאו פתרון מיידי, כבר ביום ראשון הקרוב יצאו כלל העובדים לחל״ת״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ברשות אומרים שכרגע מועסקים בפועל מאות עובדים הנחוצים לשם המשך הפעילות המוגבלת. כאלף עובדים נמצאים בחופשה בתשלום, ו-2500 עובדים הוצאו לחופשה ללא תשלום. היום (חמישי) אמורה הרשות להתחיל פיילוט ניסיוני להיערכות לחזרת נתב"ג לפעילות, מתוך כוונה ככל הנראה, לאפשר את פתיחתו מחדש בתחילת יוני, לפחות למספר יעדים מוגדרים.

רשות שדות התעופה: "מאות העובדים המועסקים הגיעו עד למינימום האחראי המינימאלי בכדי לשמור על הנכס האסטרטגי של ישראל, התעופה הסדירה, עם החזרת התעופה לשיגרה.במצב הנוכחי בו התעופה ניזוקה דרמטית יותר מכל ענף אחר במשק, הנהלת הרשות פנתה לאוצר בכדי לא להגיע למצב בו לא תוכל לשלם את משכורות העובדים."

במשרד האוצר בחרו שלא הגיבו.