ראש הממשלה נתניהו יביא לאישור הממשלה מתווה לחזרת כלל מוסדות החינוך לפעולה מלאה החל מיום ראשון הקרוב.  המעונות, הגנים ובתי הספר יחזרו לפעול עם כלל התלמידים מלבד באזורים שהוגדרו 'מוקד תחלואה', על פי החלטת משרד הבריאות. החזרה ללימודים תהיה וולונטרית ולא חובה, ובכפוף למוכנות הרשות המקומית.

במהלך הלימודים תתבצע הקפדה מלאה על הנחיות של משרד הבריאות שיכללו:

   • מסירת הצהרת בריאות בכניסה לבית הספר
   • יציאה מדורגת להפסקות
   • עטיית מסיכה בשטחים הפתוחים
   • תלמידי כיתות ד׳ ומעלה יעטו מסכות גם בשיעור עצמו
   • מרחק של 2 מטר בין תלמיד לתלמיד בזמן הפסקת האוכל
   • מערך ההסעות יחזור לפעילות מלאה

באשר ליישובים בהם קיימת 'תחלואה גבוהה' על פי הגדרות משרד הבריאות, ב-1 ביוני תתקיים הערכת מצב מחודשת. במידה ותתגלה תחלואה באחת מהמסגרות החינוכיות היא תיסגר בהתאם לסדר הפעולות שיקבע משרד הבריאות. במקביל יוקם  צוות מצומצם בראשות מנכ"ל משרד רה"מ להיערכות מערכת החינוך לגל תחלואה נוסף.

בהנהגת ההורים הארצית בירכו על ההחלטה: "הגיעה העת להחזרת היציבות הריגשית לילדים, השלמת התכנים הלימודיים עבורם והחזרת ההורים למעגל העבודה"

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד קראו בהנהגת ההורים לממש את החזרה באופן מסודר ומתוך התייעצות עם נציגי צוותי החינוך והנהגת ההורים הארצית, וכן להאריך את שנת הלימודים הנוכחית עד ה-30 ביולי, ואת תכנית 'בית הספר של החופש הגדול' בשבועיים הראשונים של אוגוסט.

יו"ר נעמת, חגית פאר אמרה: ״טרם קיבלנו מהממשלה הנחיה רשמית או עדכון כלשהו לגבי פתיחת המעונות ביום ראשון- אנו ניזונים מהדיווחים באמצעי התקשורת בלבד. ההורים והילדים מבולבלים כמונו וממתינים בציפייה לחזרה מלאה לשגרה. אני קוראת לממשלה להעביר אלינו את ההנחיות והמתווה החדש בהקדם בכדי לתת מענה הולם ושלם להורים ולפעוטות ובכדי להחזיר את כוח האדם הדרוש לפני הכניסה לסוף השבוע״.