אחות הותקפה הערב באלימות קשה ע"י מטופל במרכז הרפואי לבריאות הנפש בבאר יעקב. האחות פונתה לבית חולים בקרבת מקום עם חבלות קשות בראשה, והיא עוברת בשעות אלו בדיקות במחלקה לרפואה דחופה. בעקבות המקרה החליטה הסתדרות האחיות והאחים  להשבית את המרכז ביום ראשון הקרוב מהשעה 8:00 – 12:00 ביום ראשון הקרוב.

לפי הסתדרות האחיות,  מטופל המאושפז בבית החולים בצו בית משפט עקב עבירות אלימות, תקף את האחות, בעט בפניה בעוצמה, שהפילה אותה לרצפה והמשיך לבעוט בה עד שנבלם על ידי הצוות של בית החולים.

"אנחנו עובדים בעומסים כבדים ובצוותים סיעודיים מצומצמים בשל מחסור בתקנים וכח אדם, וחשופים כל הזמן לאלימות מצד מטופלים ובני משפחותיהם", אומר אדל מזעל, אח בבית החולים באר יעקב ויו"ר ועד האחיות והאחים במקום. לדבריו, בניגוד לכל ההתחייבויות של משרד הבריאות לאבטחה ראויה בבתי החולים הפסיכיאטריים, יש כיום רק מאבטח אחד על שתי מחלקות ורק בשעות הערב.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"זו ממש סכנת נפשות כפי שלצערנו הוכח הערב", מוסיף מזעל, "אנחנו מתמודדים עם אוכלוסיות קשות של המאושפזים במחלקות הרגילות של בית החולים בצווים משפטיים עקב עבירות קשות של אלימות סמים ועבירות נוספות. זה מסכן גם אותנו וגם את המטופלים האחרים. צריך למצוא מסגרות מתאימות לאנשים הללו. הם לא יכולים להיות מאושפזים במחלקות הרגילות. הפסקת נוהל הקשירות של המטופלים מחייבת יישום אלטרנטיבה שתאפשר להתמודד עם מטופלים אלימים, ולא תסכן את הצוותים הרפואיים והמטופלים במקום".

יו"ר הסתדרות האחיות והאחים אילנה כהן, "מחיאות כפיים ותשבחות מצד אנשי משרד הבריאות וראש הממשלה לא עוצרות את האלימות כלפי האחיות והאחים שפועלים בעומסים כבדים בתנאים בלתי אפשריים. הממשלה החדשה צריכה להפוך את ה'תשבחות' ו'מחיאות הכפיים' למשאבים ולהקצאת תקנים של אחיות ואחים, כמו גם מאבטחים שיגנו עליהם כשהם פועלים להעניק טיפול רפואי לאזרחי ישראל. הגיע הזמן שהאחיות והאחים יגיעו לעבודה וידעו שהם חוזרים הביתה בריאים ושלמים. האלימות כלפי הצוותים הרפואיים חייבת להיפסק ומיד"