צוות מד״א קבע את מותה של צעירה בת 21 מרמת גן. הצעירה נרצחה אמש על ידי בן זוגה, בן ה-21, שהודה במהלך הלילה במעשה. הוא דקר גם את אמו בת ה-50 ששהתה בדירה. שוטרים שהגיעו למקום עצרו את החשוד בסמוך לזירה, לאחר שניסה לברוח.

זו האישה השמינית שנרצחת מתחילת השנה, והשישית מתחילת משבר הקורונה. יו״ר נעמת, חגית פאר: ״גל הטרור נגד נשים נמשך. כפי שחזרנו והתרענו, הקורונה מחריפה מאד את תופעת האלימות במשפחה. רק מאז סוף אפריל חלה עלייה של 16% במספר התיקים שנפתחו במשטרה על רקע אלימות במשפחה, אשר רובה המוחלט מופנה כנגד נשים. גם אם לא כל רצח של אישה הוא תוצאה ישירה של הקורונה – אין ספק שהמשבר הכלכלי והחברתי החריף מגביר את תופעת האלימות במשפחות שגם כך סובלות מכך.

זירת הרצח ברמת גן (צילום באדיבות המשטרה)

״קראנו כבר בתחילת המשבר לתגבר משמעותית את שירותי הרווחה ואת הנגישות לשירותי אכיפת החוק. ייתכן שאנו רק בפתחו של גל שיילך ויתגבר דווקא כעת ביציאה מהסגר. אני קוראת לממשלה ליישם באופן מיידי את התכנית למאבק באלימות שמוכנה ומוקפאת כבר שנים, בין השאר, לפעול מיידית לחקיקת החוקים שיאפשרו אכיפה והגנה על נשים. מדובר בהצלת נפשות ממש״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אלה הנרצחות מתחילת משבר הקורונה:

זמזם מחאמיד, בת 19, נרצחה באום אל פאחם ב-18 במרץ. נורתה על ידי אלמוני שנמלט ברכב.  א.ב, בת 40 נרצחה ב-5 באפריל. הוכתה באכזריות. מירוות דסוקי, בת 48 נרצחה בלוד ב-17 באפריל. רעול פנים ירה בה מטווח קצר בביתה. מאסטוול אלאזה, בת 31, נרצחה ב-28 באפריל. בעלה דקר אותה, ובנה בן ה-14 הזעיק אמבולנס. טטיאנה חייקין, בת 50, נרצחה ב-4 במאי. על פי החשד בדקירות על ידי בן זוגה.