ההסתדרות במרחב נגב מרכזי, ועד עובדי ארגול והנהלת החברה חתמו על הסכם קיבוצי ראשון לכ-80 העובדים במפעל בדימונה. ההסכם החדש, שיוחל רטרואקטיבית מפברואר 2020, כולל שיפור בתנאי השכר, הפנסיה והרווחה של העובדים.

בין היתר כולל ההסכם תוספות שכר של 4% לעובדים חודשיים, כ-8% לעובדי משמרת הצהריים ו-10% לעובדי משמרת הלילה. עוד יינתן לכלל העובדים מענק חתימה, בהתאם לוותק. עובדי המפעל ייהנו גם מהפרשות פנסיוניות משופרות, גם על רכיב המשמרות, ומשיפור בתנאי הנופש השנתי והארוחות על חשבון המעסיק. בונוס חודשי יינתן, בהתאם לעמידה ביעדים.

יו"ר מרחב נגב מרכזי, ארמונד לנקרי אמר: "הסכם ראשוני הוא תמיד מיוחד. ההסכם הזה מכבד, משמר ומשפר משמעותית את תנאי העובדים, שייהנו מיציבות תעסוקתית ומאופק כלכלי. הצדדים הוכיחו שגם בתקופה רגישה זו ניתן להגיע להסכם ראוי לטובת שניהם".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

השותפים במשא ומתן על ההסכם מטעם ההסתדרות היו לנקרי, האחראי על האיגוד המקצועי במרחב תומר מרציאנו, מזכיר האיגוד המקצועי אליאב עמר, עו"ד יניב וייס מאגף הפנסיה, עו"ד גלי שטיינברג מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי, וכן יו"ר ועד עובדי המפעל, אלכסיי ודובין.

 אבגול תעשיות היא ציבורית העוסקת בייצור בדים לא ארוגים בארץ ובחו"ל, בין היתר למוצרי היגיינה כגון חיתולים, מוצרי היגיינה לנשים ומסיכות לפנים. את המפעל בדימונה פתחה החברה לפני כשנתיים.