קאתי אנגלברט, הקומישינרית (נציבה) של ליגת ה-WNBA, הודיעה ביום שישי האחרון ששחקניות הליגה יקבלו את המשכורות שלהן כמתוכנן ב-1 ליוני (המועד בו תוכננה להתחיל הליגה). זאת למרות שהליגה מושבתת כעת, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה ונכון לרגע זה אין תאריך לפתיחתה. 

ליגת ה-WNBA הגדילה את הביטוח הרפואי הקולקטיבי שלה מתחילת העונה, גם על שחקניות ה'רוקי' שנבחרו בדראפט האחרון. תנאי השכר המדויקים עדיין בשיחות בין הליגה לארגון השחקניות. נכון לכרגע, לא ברור אם השחקניות יקבלו את כל המשכורות מעכשיו עד סיום העונה וכיצד המשכורות ישולמו כאשר הליגה תתחיל את פעילותה בתאריך מאוחר יותר. 

ה'רוקי' המבטיחה סברינה יונסקו, מחכה להתחיל את עונתה הראשונה בליגה  (AP Photo/John Locher)

אנגלברט אמרה בראיון ל-ESPN "בגלל המצב הנזיל של הליגה, אנחנו לא יודעות לענות על הכל. למרות זאת, חשוב לנו שהשחקניות יקבלו את המשכורת שמגיע להן כבר ב-1 ביוני". לאור המצב הקבוצות יצטרכו להחליט מיהן 12 השחקניות שיהיו חברות הסגל לעונה הקרובה ויוכלו לקבל משכורת, בלי יכולת לראות ולהתאמן עם כולן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר ארגון השחקניות ב-WNBA טרי ג'קסון בירכה על ההחלטה "הליגה והקבוצות מכירות בכך שספורטאיות מקצוענית עובדת מהבית", בהתייחסותה לאימונים אישיים שהשחקניות מקיימות ובקידום הקבוצות ברשתות החברתיות. "במיוחד בזמנים אלו, זה יוצר מסר חזק של 'אנחנו מעריכים אותכן' וזה בדיוק על מה שבנוי הארגון הזה – להמשיך את הדיון על הערכת נשים במקומות העבודה שלהן".