סיכום בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר האוצר משה כחלון ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס מביא בשורה לכל המאבטחים במוסדות החינוך ברחבי הארץ.

לפי הסיכום, התקבלה החלטה משותפת במסגרתה יתוקן עוול בן שנים לעשרות אלפי מאבטחים במוסדות החינוך ברחבי הארץ והם יועסקו 12 חודשים בשנה, וכך יזכו להעסקה רציפה תוך סיום הפגיעה בביטחונם התעסוקתי כתוצאה מהחופש הגדול.

משה כחלון ואבי ניסנקורן. צילום: דניאל בר-און, דוברות ההסתדרות

משה כחלון ואבי ניסנקורן. צילום: דניאל בר-און, דוברות ההסתדרות

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר היום "לשמחתי יש לי לוחם לצדי, חבר ושותף לדרך, שר האוצר משה כחלון, שבניגוד למה שמקובל לחשוב, הוא לקח את הפרויקט הזה איתי ונלחם יחד לצמצם את תופעת ההעסקה הקבלנית. אנחנו נילחם בבירוקרטיה ונממש את ההסכם במלואו".

"אני מבקש להודות באופן אישי לחיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי שיודע לשים את האדם העובד במרכז", הוסיף ניסנקורן, "אני סמוך ובטוח שבעבודה משותפת נתגבר על הבירוקרטיה ונצליח לדאוג לעובדים ברשויות המקומיות, נשפר את תנאי העסקתם ונחזיר להם את הכבוד ואת הגאווה המגיעים להם על עבודתם החשובה והמסורה כל כך".

כזכור, בתחילת השבוע קיימה ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת דיון בתנאי העבודה הירודים של מאבטחי מוסדות החינוך בארץ, בסיומו קראה למשרד החינוך מבקשת ממשרד החינוך להגיש עלות משוערת לחוק שיחייב התקנת עמדות שמירה ראויות וממוזגות בכל בכל מוסדות החינוך בארץ.