פעילי קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים" חוסמים הבוקר (שלישי) את כביש 2 מצפון לדרום במחאה על כך שלא יושמה הפעימה השנייה להעלאת קצבאות הנכות. המפגינים נוסעים בשיירה איטית מעתלית לתל אביב, ובכוונתם להפגין בצומת עזריאלי.

אייל כהן מ"הנכים הופכים לפנתרים": "זה מסר ברור לממשלת ישראל. לא ניתן לממשלה ולעומד בראשה להמשיך ולגרום שואה לציבור הכי מוחלש במדינה. אנו פותחים במערכה קיצונית ואגרסיבית יותר כי רק כך הממשלה והעומד בראשה מבינים. יום שלישי יהיה רק הפרומו למה שיתחולל בתקופה הקרובה. מספיק לשקר אותנו ולתרץ כל מיני תירוצים מגוחכים שלא יכול להבין כל אדם בעל הגיון בריא."

בניגוד לחוק העלאת הקצבאות, הממשלה לא הציגה מתווה להמשך העלאת קצבאות הנכים ל-4,500-3,700 שקלים בשנתיים הקרובות. על פי תיקון החוק שעבר בתחילת 2018, אמורים היו שרי האוצר והרווחה להביא לדיון בממשלה את המתווה לפעימות השלישית והרביעית עד סוף 2019, דבר שלא קרה. כמו כן, הוועדה הבין-משרדית של משרדי האוצר והרווחה, שאמורה הייתה להגיש את המלצותיה לא פרסמה דבר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

החוק שנחקק בפברואר 2018 עיגן חלק מהמתווה שהוסכם בין ארגוני הנכים, ההסתדרות והממשלה, לפיו יועלו קצבאות הנכות לגובה עד שנת 2021. החוק עיגן רק את שתי הפעימות הראשונות במתווה, שאוחדו לפעימה אחת: מ-2,800-2,500 שקלים בחודש ל-3,272 שקלים, פעימה שבוצעה החל ממרץ 2018.

עקב ההגבלות שקבע 'חוק הנומרטור' על הוצאות עתידיות בתקציב המדינה, החוק לא הגדיר באופן מפורש איך יבוצעו הפעימות הנוספות לשנים 2020 ו-2021, וקבע שתתכנס ועדה בין-משרדית שתמליץ לשרים על גובה ואופן חלוקת המשך הפעימות, והמלצות אלו יובאו לדיון בממשלה.