דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי כ"ה בשבט תשפ"ב 27.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
מחאה המכנסונים

מחאת המכנסונים / יו"ר נעמ"ת: "לא נקבל מציאות של מדידת אורך המכנסיים של בנות בישראל"

יו"ר נעמת חגית פאר קוראת למעסיקים לאפשר לעובדות ולעובדים להגיע בלבוש קיצי, כאות הזדהות עם תלמידות התיכון ברעננה "שהודרו מכיתות הלימוד בשל לבושן" | הבוקר, קראה פאר לעובדות מטה נעמ"ת להגיע עם מכנסיים קצרים

חברות נעמ"ת במביעות הזדהות עם מחאת המכנסיים הקצרים (קרדיט: נעמ"ת)
דוד טברסקי

בעקבות סירוב בתי הספר ברעננה להכניס תלמידות שהגיעו עם מכנסיים קצרים לבית הספר. יו"ר נעמת חגית פאר קראה היום (ג') למעסיקים "לקבוע את יום חמישי הקרוב, כיום בו כל הגברים והנשים יכולים להגיע לעבודה בלבוש קיצי, כאקט הזדהות עם הנערות שהודרו מכיתות הלימוד בשל לבושן ומכיוון שהחום הכבד דורש לבוש שכזה".

אמש (שני), תלמידות חטיבת הביניים "אלון" ברעננה סורבו להכנס לבית הספר בטענה שמכנסיהן קצרים מדי. לטענת ההנהלה, תקנון בית הספר לא הרשה לתלמידות להיכנס אליו במכנסיים קצרים, אך התלמידות מחו על כך שהפנייה מופנת רק לבנות ולא לבנים שמותר להם להיכנס עם מכנסיים קצרים ללא בעיה.

חגית פאר, יו"ר נעמת: "לא נקבל מציאות הזויה של מדידת אורך המכנסיים של בנות בישראל" (צילום: ישראל מלובני)

הבוקר (שלישי) קראה פאר לעובדות המטה של נעמ"ת להגיע לעבודה בקוד לבוש הכולל מכנסיים קצרים. "מדובר בצעד וולונטרי תחת הכותרת 'חוזרות לשגרה – לא חוזרות להדרה!'" אמרה פאר והוסיפה, "לא נקבל מציאות הזויה של מדידת אורך המכנסיים של בנות בישראל. זה משפיל, זה פוגע, זו הדרה לשמה ולא פחות מהתעללות רגשית ופיזית בימי חמסין שכאלו. במדינת ישראל כל בת וכל אישה תתלבש כפי שתחפוץ, ממש כמו שכל ילד וגבר לובשים כל העולה על רוחם".

תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!