רולס רויס מפטרת 9,000 עובדים

יצרנית מנועי המטוסים הודיעה כי בכוונתה לפטר כ-9,000 מתוך 52 אלף עובדיה ברחבי העולם. מדובר בחברה נפרדת מחברת ייצור מכוניות היוקרה הנושאת שם זהה, ושתי החברות נמצאות בבעלות משותפת. "אנחנו מתכננים תהליך של רה ארגון עמוק בחברה, כדי להתאים את עצמנו לרמות הביקוש הנמוכות שאנחנו מקבלים מהלקוחות", אמרו נציגי החברה לרשת CNN. מנכ"ל החברה, וורן איסט, אמר אתמול (רביעי) בראיון ל-BBC כי "עדיין לא נקבע אילו משרות יקוצצו ובאיזה מדינות, שכן החברה מחויבת להיכנס לדיון עם ועדי העובדים על כך". עם זאת הוא ציין כי שני שליש מעובדי חטיבת התעופה האזרחית של החברה הם בריטים.

תקרת הזכוכית נשברת? לא בדיוק

למרות שמדובר במספר שיא, עדיין רק 7.4% מהחברות הגדולות בעולם מנוהלות על ידי מנכ"ליות – כך מדווחת רשת NBC. מספר המנכ"ליות שמנהלות חברות ברשימת הפורצ'ן 500, שרף הכניסה אליה עומד על מחזור עסקי של 5.7 מיליארד דולר, עלה מ-33 בשנה שעברה ל-37 השנה. רק שלוש מהמנכ"ליות ברשימה אינן בעלות צבע עור לבן.

העיכובים בהחלת סגר בארצות הבריאות הביאו למותם של כ 36,000 אמריקאים

מודלים חדשים שמפרסם הניו יורק טיימס מעריכים כי אם ארצות הברית הייתה נכנסת לסגר שבוע קודם, מספר המתים עד לשלישי במאי, היה עומד על 29,410 אנשים בלבד לעומת 65,307 מתים שנרשמו בפועל. החוקרים מטעם אוניברסיטת קולומביה שביצעו את המודלים מעריכים שאם הסגר שהתחיל במחצית השניה של מרץ היה נאכף שבועיים קודם, הרי שמספר המתים בארצות הברית היה עומד על 11,253 בלבד.​

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר