שר הבריאות יולי אדלשטיין החליט היום (חמישי) התקהלות של עד חמישים איש, גם במבנים סגורים. אפשרות ההתקהלות תהיה בכפוף למרחק של שני מטרים מאדם לאדם ועטיית מסיכות. כמו כן תתאפשר ישיבה במקומות עבודה ללא מסכה עם מחיצה של 1.20 מטר בין עובד לעובד, וזאת לעומת 1.50 הקיים עד כה.

ההחלטה התקבלה בהערכת המצב בנושא הקורונה בהשתתפות בכירי המשרד, ובתמיכת הדרגים המקצועיים. אלדשטיין הודיע כי הנחה את מנכ"ל המשרד, משה בר סימן טוב, לחתום על צו שיתיר את ההתקהלות. המשרד לא הודיע מתי תיכנס ההוראה לתוקף.

החל מאתמול (רביעי) התיר משרד הבריאות תפילה של עד 50 איש בבתי הכנסת, במסגדים ובכנסיות. ההחלטה הנוכחית מאפשרת התקהלות בכל מבנה סגור, ולכל מטרה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

השר אדלשטיין אמר: "אנחנו במצב של 'עת לפתוח' אבל אסור להיכנס לשאננות. אני שב ומדגיש – המשך פתיחת המשק בהתאם למתווה משרד הבריאות תלוי בעיקר בהקפדה שלנו על כללי משרד הבריאות. בלי שיתוף הפעולה של אזרחי ישראל, נגיף הקורונה עלול להתעצם והמשק עלול להיסגר בשנית".

בישיבה השתתפו בין היתר סגן השר יואב קיש, מנכ"ל המשרד, המשנה למנכ"ל פרופ' איתמר גרוטו, וראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי.