עיריית רעננה תנהל משא ומתן בנוגע לשינוי אופן העסקתם של 350 עובדי מחלקת הספורט בעירייה, כך הוסכם בדיון בית הדין לעבודה בעתירת ההסתדרות בנושא . העתירה הוגשה אחרי ניסיון העירייה להעביר את העובדים מהעסקה ישירה להעסקה דרך עמותה חיצונית. דיון נוסף נקבע בבית הדין ל-15 ביוני, במטרה לעקוב אחר התקדמות הדיונים.

במהלך הדיון, טענה העירייה כי בסמכותה הניהולית להעביר את העובדים לעמותת 'ע.ל.ה – העמותה לקידום הספורט ברעננה'. עוד טענה כי מכיוון שמדובר בעובדים בחזה אישי, ההחלטה לא דורשת דיון עם ארגון העובדים. עם זאת, בדיון שהתנהל מחוץ לפרוטוקול, הבהירה השופטת חנה טרכטינגוט כי ההסתדרות מייצגת גם את עובדי החוזים האישיים בעירייה.

בעקבות זאת, הגיעו הצדדים להסכמה להיכנס למשא ומתן, במהלכו לא תפעל העירייה לבצע הליכים חד צדדיים מול העובדים. המגעים בין הצדדים צפויים להימשך עד ה-21 ביוני. עד מועד זה, יישארו העובדים בחל"ת.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"אם יהיה מעבר, צריך לדבר גם על האופן שבו הוא נעשה, ואנחנו דורשים שזה יעשה במסגרת של הסכם קיבוצי ששומר על העובדים" אמר ל'דבר' עו"ד רן קידר, הממונה על חטיבת התאגידים העירוניים בהסתדרות המעו"ף.

לדבריו, "מדובר בעמותה שאיננה מוסדרת, ולכן, בשלב הראשון נדרש יהיה להסדיר אותה מול משרד הפנים, כך שתעמוד בכל הדרישות מתאגיד עירוני. לצד זאת, אנחנו מקווים לקבל הן מהעירייה והן ממשרד הפנים והממונה על השכר הסבר, איך כל הזמן מדברים על הרצון לצמצם את מספר התאגידים העירוניים, ולהכניס את העובדים חזרה לעבוד בעיריות – ופה נעשית פעולה הפוכה".

בדיון שנמשך משעות הבוקר עד שעות אחר הצהרים ייצג את ההסתדרות עו"ד מוטי לוין.