יו"ר ההסתדרות הרפואית פרופ' ציון חגי הודיע כי על הקמת ועדה עליונה לבחינת מתכונת העבודה של הרופאים ואופי התורנויות בבתי החולים, שתחל לפעול בימים הקרובים. הוועדה תפעל בשיתוף המועצה המדעית, פורום המתמחים, פורום המומחים הצעירים, פורום הסטאז'רים, נציגי האיגודים המקצועיים ונציגי הנהלות בתי החולים. מסקנות הוועדה יובאו למשא ומתן הצפוי על הסכם קיבוצי החדש מול המדינה והמעסיקים.

על פי ההודעה, תפקיד הוועדה יהיה לבדוק פתרונות ישימים לטובת שיפור רווחתם של הרופאים והמתמחים. בין היתר תיבחן האפשרות לקצר את משך התורנות, מבלי לפגוע באיכות הטיפול, ההכשרה וההתמחות.

פרופ' חגי עדכן על היוזמה את ראש הממשלה בנימין נתניהו, וביקש שיורה למשרדי האוצר והבריאות "להקצות את כל המשאבים הנדרשים לכך על מנת שניתן יהיה לקדם ביצועה של רפורמה זו לטובת מערכת הבריאות בכלל ולטובת המטופלים והרופאים בפרט".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

פרופ' חגי: "נעשה הכל כדי למצוא את המודלים הנכונים, הטובים והישימים ביותר עבור הרופאות והרופאים, עבור המטופלים ועבור איכות הרפואה. הכדור נמצא עכשיו גם בידיים של ממשלת ישראל, שתצטרך להקצות את התקנים ואת כל המשאבים הנדרשים כדי להוציא את הדברים אל הפועל".

בראש הוועדה יעמדו פרופ' רן טור כספא, מי שכיהן כדיקן הפקולטה לרפואה בצפת וכיו"ר הוועדה לשיפור הטיפול במחלקות הפנימיות, ופרופ' יוסף קלאוזנר, מנהל מרכז הסרטן באיכילוב ויו"ר המועצה הלאומית לכירורגיה, הרדמה וטיפול נמרץ של משרד הבריאות. מרכזת הוועדה: יו"ר פורום המתמחים, ד"ר אלה קיטרוסר.​