הגירעון הגבוה כאן כדי להישאר: בבריטניה צופים גירעון של 5% בשנת 2024

מכון המחקר הממשלתי של בריטניה צופה שרמות הגרעון הגבוהות יישארו גם בשנים הקרובות, וכי אפילו בשנת 2024 הגירעון הממשלתי עדיין יעמוד על 5% תוצר, כך דווח בפיננשל טיימס. על פי התחזית של המכון, ההתאוששות מהמשבר תהיה איטית והמדינה תמשיך לספק סיוע כך שגם בשנים הקרובות רמות הגירעון יישארו גבוהות יחסית לאלו שהיו נהוגות לפני משבר הקורונה.

קריאות לממשלה ההודית להרחיב את הסיוע ולהדפיס כסף

פריתוירג' צ'באן, מי שעומד באש הצוות לטיפול במשבר הקורונה בהודו, ביקר את הממשלה על היקף הסיוע הנמוך מדי וקרא להרחיב את תקציב הסיוע על ידי הדפסת כסף, כך דווח ב"פרי פרס ג'ורנל" ההודי. צ'באן המליץ לאמץ מודל של חלוקת צ'קים לכל אזרח, כפי שנעשה בשבועות הראשונים של המשבר בארה"ב. אם הודו, על 1.3 מיליארד אזרחיה, תאמץ מדיניות כזו, זו עשויה להיות החלוקה הגדולה ביותר של כסף ישירות מהמדינה לאזרחים בהיסטוריה.

בריאן קפלן קורא למגזר הפיננסי להתרגל למציאות של התערבות ממשלתית בכלכלה

בריאן קפלן, עורך המגזין הפיננסי היוקרתי "The Banker", קרא בטור מיוחד למגזר הבנקאי והפיננסי העולמי להכיר בכך שממשלות העולם יישארו בעתיד הנראה לעין מעורבות מאד בניהול הכלכלה, על ידי תקציבים גדולים ורגולציה. קפלן קרא לבנקים לשתף פעולה עם תפקידן החדש של המדינות, ולא לנסות ללחוץ עליהן לחזור למדיניות של צמצום מתמיד. "בעולם החדש, הבנקים נדרשים לגבש אסטרטגיה שמטיבה לא רק עם בעלי מניותיהם, אלא עם הציבור כולו" הוא כתב.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר