פרופ' חזי לוי, מנהל בית החולים ברזילי, ימונה למנכ"ל משרד הבריאות על ידי שר הבריאות יולי אדלשטיין, כך הודיע השר הערב.

יולי אדלשטיין, שר הבריאות: "עם הצורך להתכונן לגל שני של נגיף הקורונה ועם הצבתה של מערכת הבריאות בראש סדר העדיפויות של ישראל, פרופ' חזי לוי הוא האדם הנכון לתפקיד. אני מבקש להודות למנכ"ל המשרד הנוכחי משה בר סימן טוב על העבודה המאומצת והחשובה שעשה בתפקיד".

תא"ל (במיל') פרופ' לוי (64), נשוי לרבקה, אב לשלושה ילדים וסב לנכדה. נולד להורים ילידי עיראק. שימש כקצין רפואה ראשי עד לשנת 2007. לאחר מכן מונה לסמנכ"ל בכיר וראש מינהל רפואה במשרד הבריאות. בשנת 2012 נבחר לשמש כמנהל בית החולים ברזילי באשקלון, ובשנת 2018 הוענק אות מפעל חיים מטעם שר הבריאות לעוסקים במקצועות הבריאות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לוי, מומחה לכירורגיה, השתתף במלחמת לבנון הראשונה ולאחר מכן עמד בראש משלחת לסיוע הומניטרי של צה"ל לקוסובו והשתתף במשלחות רפואיות לסיוע הומניטרי בזאיר, קניה, מקדוניה, טורקיה ורואנדה. כקצין רפואה ראשי בנה מחדש את משק הציוד הרפואי בצה"ל.

"פרויקט חייו" של פרופ' לוי היה הקמת חדר המיון, בית חולים קרקעי וחדרי הניתוח הממוגנים של ברזילי, הנחשבים כיום בין חדרי הניתוח הממוגנים והטכנולוגיים ביותר בעולם.

בשנה האחרונה בית חולים ברזילי בהנהגתו של לוי זכה למקום שלישי בסקר שביעות רצון של הציבור – קפיצה מהתחתית בה היה בעבר. במקביל, הוא הקים מערך רפואה משלימה ללא תשלום לילדים המאושפזים בבית החולים.

ניסיונו הרב ברפואת חירום היה בין הפרמטרים שהביאו לבחירתו לתפקיד על ידי השר אדלשטיין, שביקש מראש הממשלה נתניהו להביא את המינוי לאישור הממשלה בהקדם האפשרי.​

פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית, במכתב למנכ"ל הנכנס: "אני בטוח שיש במסע שעברת עד היום ובהשקפת העולם שעיצבת בדרך, כדי להביא תרומה משמעותית לקידומה ולחיזוקה של מערכת הבריאות, ובעת הזו במיוחד".