מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב חתם היום (חמישי) על צו שיאפשר למערכת ההשכלה הגבוהה לחזור ללימודים פרונטאליים וקיום מבחנים במוסדות האקדמיים כבר ביום ראשון הקרוב.

הצו יאפשר להחזיר לפעילות בהיקף נרחב יותר גם את עבודת האולפנים ואת תנועות הנוער, ואת מסגרות החינוך הבלתי פורמלי (למעט קייטנות ומחנות נוער בשלב זה), וכן את מסגרות הישיבות הגבוהות, המדרשות והכוללים.

לפי הצו, פתיחת המוסדות תוכל להיעשות במתווה הבא:

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

– עד 50 משתתפים.
– שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם (למעט בעת ביצוע פעילות המחייבת מגע, כמו פעילות ספורט).
– עטיית מסכות.
– בפעילות חינוך בלתי פורמלי המתקיימת במבנה ישתתפו עד 50 אנשים, תוך הקפדה על שמירת מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם, או לחילופין שבכל עת לא ישהו במקום אנשים ביחס של יותר מאדם אחד לכל 7 מטרים רבועים. בפעילות חינוך בלתי פורמלי המתקיימת בשטח הפתוח ישתתפו עד 50 אנשים תוך שמירה על מרחק.

כמו כן, החל מיום ראשון ייפתחו כלל בתי הספר לפעילות מלאה בהתאם לכללים שקבע משרד החינוך, כולל במקומות שהוגדרו כאזורים אדומים, בהתאם למגבלות של עטיית מסיכות, שמירה על היגיינה ושמירה על מרחק של 2 מטר.

השר להשכלה גבוהה ומשלימה אלקין אמר: "החזרה לשגרה מאתגרת ולא פשוטה. אנחנו נפעל בשיח משותף יחד עם נציגי המועצה להשכלה גבוהה, הוועדה לתכנון ותקצוב והסטודנטים למציאת פתרונות כדי לצמצם את הפגיעה בסטודנטים כתוצאה ממשבר הקורנה תוך שמירה על הרמה האקדמית. חשוב להמשיך לשמור על ההנחיות משרד הבריאות כדי שחלילה לא נלך אחורה. "

שר החינוך יואב גלנט בירך על ההחלטה: "מערכות החינוך והבריאות נרתמות במשותף כדי להחזיר את פעילות החינוך על כל חלקיה לשגרה מלאה, ובכך לאפשר למשק הישראלי לחזור לפעילות סדירה״.