מנכ"ל משרד הבריאות היוצא משה בר סימן טוב אמר הערב (שישי) כי במשרד הבריאות שוקלים לנקוט בהגבלות חדשות עקב העלייה במספרי החולים המאומתים ביומיים האחרונים. לדבריו במשרד אין כוונה לחזור לסגר מלא, אך "כל האפשרויות על השולחן". הוא הוסיף כי "גל שני אינו גזירת גורל, נחליט כיצד לפעול". בתדריך לתקשורת בהשתתפות המשנה למנכ"ל המשרד פרופ' איתמר גרוטו וראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי קראו האזרחים לציבור להקפיד על נהלי שמירת הבטיחות הכוללים שמירה על היגיינה, ריחוק של 2 מטרים ועטיית מסיכות.

מנתוני משרד הבריאות עולה כי ב-31 בתי ספר כבר התגלו מוקדי הדבקה. לדברי בר סימן טוב, ההחלטה על סגירת בתי הספר בחטיבות העליונות (ז'-י"ב) תתקבל מחר (שבת). בהמשך הסבירה פרופ׳ סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור, כי הנתונים מראים שאכן קיימת בעיה בבתי הספר, וכי דפוס הפעילות של המפגש בין התלמידים בגילים אלו הוא כזה שמעודד הדבקה. 

בתשובה לשאלת 'דבר' ענה בר סימן טוב כי המשרד תומך במתן סיוע כלכלי לעובדים שיאפשרו למי שצריך לשהות בבידוד לעשות זאת, לאור העובדה כי מרבית העובדים כבר סיימו את מכסת ימי המחלה שלהם בתקופה האחרונה. לדברי בר סימן טוב, עמדה זו הועברה גם למשרד האוצר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

התדריך נערך בעקבות הפרסומים מאמש על עלייה חריגה במספר חולי הקורונה שזוהו מאז חצות בין רביעי לחמישי – 85 חולים, הנתון הגבוה ביותר מזה שלושה שבועות. מאז ועד הבוקר נוספו עוד לפחות 15 חולים מאומתים נוספים, ובמשרד החלו להיערך לאפשרות של עלייה בהידבקות ולשקול החזרה של חלק מהמגבלות.

במהלך היום דווח על מספר אירועי כניסה לבידוד במוסדות חינוך ורפואה. בבית החולים הלל יפה בחדרה נכנסו לבידוד 41 אנשי צוות לאחר שאחות התגלתה כחיובית לנגיף הקורונה. 31 אנשי צוות מביה״ח סורוקה בבאר שבע הוכנסו גם הם לבידוד עקב חשיפה לרופא בחטיבה הכירורגית שנמצא חיובי לקורונה, ככל הנראה ממקור חיצוני לבית החולים.

בגן עירוני ברחוב לוינסקי בדרום תל אביב נכנסו שלושה אנשי צוות ו-30 ילדים לאחר שילד התגלה כחולה קורונה, ובאור יהודה נכנסו עשרות תלמידים בבית ספר אהוד מנור ובגן עירוני נכנסו לבידוד, לאחר שאם ושני בניה אובחנו כחולים בקורונה.