בבית הספר הגימנסיה העברית בירושלים התגלו בימים האחרונים 78 חולי קורונה עד כה (שישי). משרד החינוך הודיע כי ב-34 בתי ספר וגנים ברחבי הארץ אובחנו חולי קורונה, ו-17 מהם נסגרו. מעל 500 תלמידים ועובדי הוראה חולים ברחבי הארץ. לקראת כניסת השבת פרסמה עיריית ירושלים כי 64 תלמידים ו-14 עובדי הוראה מתיכון הגימנסיה בעיר, בו אובחן תלמיד חולה לפני יומיים, נדבקו בנגיף. בית הספר נסגר עד להודעה חדשה ביום חמישי האחרון וכל 1,400 תלמידי בית הספר וצוותי ההוראה נכנסו לבידוד. מתחם בדיקה ייעודי נפתח על ידי עיריית ירושלים באצטדיון טדי בעיר בשביל כלל התלמידים והמורים ועד כה נעשו 700 בדיקות. המתחם ייפתח לכלל האוכלוסייה החל ממחר.

על רקע העלייה בשיעורי התחלואה של נגיף הקורונה במערכת החינוך יערכו בכירי משרד החינוך והשר יואב גלנט התייעצות עם משרד הבריאות ומרכז השלטון המקומי. הערב (שישי) אמרו בכירי משרד הבריאות כי הם שוקלים להשבית את פעילות החטיבות העליונות מיום ראשון הקרוב כשמנגד ראשי השלטון המקומי קוראים לא להשבית את כלל מערכת החינוך אלא במקומות מובחנים עם תחלואה גבוה. משרד הבריאות הודיע שיפרסם במוצ"ש את מדיניותו בנושא פתיחת מוסדות החינוך בשבוע הקרוב, ביחס לנתונים המעודכנים שיתפרסמו.

"קל יותר לשמור על הילדים במערכת החינוך מאשר בבית", מסר יו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס. ״אזרחים וילדים שנמצאים בבית יוצאים לפארקים, נפגשים עם חברים, מבלים בקניונים והאפשרות לשלוט בהקפדה על הנחיות אפסית לעומת בבתי הספר והגנים. נכון וצריך לבודד מוקדים נקודתיים ולהרחיב בדיקות במוקדים בעלי פוטנציאל הידבקות – אבל לא לחזור אחורה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר