ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בהודעה מיוחדת לנוכח העלייה בנתוני התחלואה: ״הצגתי לפניכם את השקף שהציג את ירידת התחלואה בישראל, הערב אני נאלץ להראות לכם שקף שמראה את העלייה התלולה של התחלואה בישראל. מוקדם מידי לומר אם זו מגמה כללית, אבל לא מאוחר לומר שיש התרופפות כללית במשמעת.

״הישראלים אמרו ׳נגמרה הקורונה׳, אבל זה לא נכון, המגפה לא מאחורינו. היא משתוללת עדיין בעולם, וכאן בינינו ובתוכנו. כל עוד לא נמצא חיסון לנגיף הוא יחזור ויתפשט. כולנו מצווים לציית לכללים. אם לא נשמור על כללי ההתנהגות נצטרך לחזור להסגר. עד שלא יימצא חיסון, זה לא מאחורינו.

״אתמול היה שיא במספר הנדבקים בעולם ביום אחד, הוא לא מתרשם ממדינות חמות. בבלגיה שאוכלוסייתה שווה לשלנו יש היום קרוב לעשרת אלפים מתים. לשמחתנו בישראל זה לא קרה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

״אני מזכיר שכשהורדנו את המגבלות, אמרנו שיהיו לנו מדדי אזהרה. קבענו את הימים הקרובים כימי מבחן. ראשית, כרגע החלטנו לא לסגור את בתי הספר. שנית, נעדכן השבוע את התו הסגול. שלישית, השר לבטחון הפנים ידאג לאכיפה. רביעית, נקבע כללים לבתי הספר. חמישית, נעשה בדיקות יזומות״.

שר האוצר, ישראל כ״ץ: ״כל מעסיק שייקח עובד לעבודה יקבל תמריץ ומענק של 7,000 שקלים החל מה-1 בחודש יוני. כל מעסיק שייקח עובד שמשתכר 3,300 שקלים ומעלה, יקבל את המענק. ככל שעסק יעסיק יותר עובדים הוא יקבל מענק בסדר גודל גדול יותר. המטרה שלנו היא להחזיר מיליון מובטלים חזרה לעבודה. נשתף את הציבור בחלוקת 500 מיליון שקלים, מוזמנים להציע הצעות״.

שר החינוך, יואב גלנט: ״חלה עלייה מדאיגה, הותרו מעל ל-170 מקרים של הדבקה בבתי הספר. אנחנו עושים פעולות סלקטיביות היכן שצריך, איפה שצריך לסגור – סוגרים. רוצים לשמור על חינוך התלמידים ויחד עם זאת לשמור עליהם. נחדד את הכללים. נמנה בבתי הספר נאמני קורונה שיהיו בקשר עם משרד החינוך ומשרד הבריאות״.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, שלא נכח במסיבת העיתונאים מסר שלא הגיע מפאת השמירה על השבת.

שר הכלכלה, עמיר פרץ, שלח מכתב לראש הממשלה בדרישה לצרף את מנכ״ל משרדו לצוות המנכ״לים המייעצים במשבר הקורונה, בו נכללים מנכ״לי משרד רה״מ, האוצר והבריאות.