הממשלה צפויה לאשר הבוקר (ראשון) קיצוץ רוחבי של 1.5% במצבת כוח האדם של מטות כלל המשרדים כתנאי לבניית לשכות למשרדים שהחדשים שהוקמו במסגרת הרכבת הממשלה. זהו הקיצוץ הראשון שמוביל שר האוצר כ"ץ מאז כניסתו לתפקיד.

במשרד האוצר מתעקשים לממן את בניית הלשכות מתוך קיצוץ רוחבי, במקום למצוא מקור נוסף שלא יפגע בתפקוד המשרדים. באוצר אמנם ביקשו לבצע קיצוץ בכוח האדם של המטות בלבד, אבל במשרד הרווחה ומשרד הבריאות, שני משרדים חיוניים בתקופת משבר הקורונה, טוענים שגם פגיעה כזו עלולה לפגום בשירות שניתן לציבור. במשרד האוצר גם הציעו למשרד הרווחה, שאמור לפטר 15 עובדי מטה, לערוך פיטורים גם מתוך כוח האדם של הביטוח הלאומי, שמתמודד בימים אלו עם עומס חסר תקדים בטיפול בכמיליון מובטלים.

גם משרד הבריאות יאלץ, במהלך משבר הקורונה, לפטר 23 עובדי מטה במסגרת תכנית הקיצוצים. זאת בזמן שהמשרדים השונים, ובייחוד משרד הבריאות ומשרד הרווחה, זוכים לתוספת תקציבית בדיוק כדי לאפשר להם להתמודד כמה שיותר ביעילות עם העומס שנוצר בעקבות המשבר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במשרד הרווחה נערכים להתנגד לקיצוץ בישיבת הממשלה. אליהם צפוי ככל הנראה להצטרף גם משרד הביטחון שאמור לספוג קיצוץ של 27 תקנים. על פי פרסום ב'וואלה' הרמטכ"ל אביב כוכבי מתנגד לכל קיצוץ בכח האדם או בשכר.