כ-300 כבאים הפגינו הבוקר מול משכן הכנסת בירושלים. הכבאים מוחים על התנהלות כוחנית מצד נציבות כבאות והצלה והעומד בראשה, דדי שמחי. יחסי העבודה העכורים בכבאות נמשכים כבר שלוש שנים, מאז מונה שמחי לתפקיד.

בין הצעדים נגדם מוחים הכבאים, ההחלטה לשבץ את הכבאים לשמירות על תחנות הכיבוי, בין קריאה לקריאה, החלטה של הנציבות להפסיק את תשלומי הביטוח ריסק שלהם וצעדי ענישה קולקטיביים נגד עובדים.

יו״ר הסתדרות המעו״ף, גיל בר-טל קרא לשר לבטחון פנים "שים לב שאם הכבאים וההסתדרות האחראית אומרים שיש בעיה אז צריך לבדוק אותה. יש בעיה עם הניהול הדיקטטורי של הנציב. הכבאים נלחמים באש והוא (שמחי) נלחם בהם. אני קורא לשר להכנס לעובי הקורה ולפתור את בעיית הניהול של הנציב שהוא כוחני וחסר פשרות. הוא בא לנצח את הכבאים וההסתדרות ולא לדבר. הוא לא סר למרות השר והמנכ"ל הקודמים ואני מקווה שהשר החדש ירסן אותו. אני מקווה שהשר יצליח איפה שקודמיו נכשלו".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

קובי דדון סגן יו"ר ארגון הכבאים אומר ל'דבר': "מערך הכבאות הפך להיות נרדף. עובדי הכבאות המשיכו להציל את האזרחים ואנחנו לא נפקיר את האזרחים. יחד עם זאת נגיע לשולחן העגול למו"מ. לא יכול להיות שהסכמי עבר לא יכובדו. הרדיפות חייבות להפסק".

הפגנת הכבאים מול קריית הממשלה בירושלים. (צילום: קובי וולף)

הפגנת הכבאים מול קריית הממשלה בירושלים. (צילום: קובי וולף)

 

 

הפגנת הכבאים מול קריית הממשלה בירושלים. (צילום: קובי וולף)

 

 

בין אלו שבאו לתמוך בכבאים ולהביע הזדהות: יושבי הראש של מרחבי ירושלים, פ"ת, חיפה ואשדוד בהסתדרות, ועד עובדי אגד, עובדי עיריית ירושלים, ועד עובדי קק"ל ועובדי משרד העבודה.

משה מזרחי יו"ר מרחב חיפה אומר ל'דבר': "הכבאים הם גאווה למדינת ישראל ולכולנו על מה שהם עושים. צריך לתמוך ולעזור להם. אנחנו לא מדברים על כסף. הוא פוגע ביחסי העבודה ואנחנו לא נתן לו".