כל עובדי פלאפון שהוצאו לחל"ת או לחופשה יזומה בתשלום ישובו היום (שני) לעבודה סדירה – כך קובע הסכם קיבוצי חדש שנחתם בין ההסתדרות, הנהלת פלאפון וועד העובדים. ההסכם קובע כי כל תנאי ההעסקה, היקפיה ושעות העבודה כפי שהיו ערב התפרצות משבר הקורונה, יישמרו. עוד הוסכם כי כל העובדים שיחזרו לעבודה פעילה יקבלו מענק בסך כולל של מיליון שקלים.

במסגרת ההסכם הסכימו נציגי העובדים לבטל את נופש החברה המרוכז שתוכנן להתקיים השנה בחו"ל, בשל המצב ומתוך דאגה לביטחונם ובריאותם של העובדים בחברה. בנוסף הסכימו העובדים להקטין את תקציב הרווחה המשותפת יקטן השנה באופן חד פעמי, "מתוך אחריות ומחויבות משותפת להצלחת החברה וכדי לאפשר לה להתמודד עם האתגרים הניצבים בפניה".

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר עם חתימת ההסכם: "משבר הקורונה הציב אתגרים רבים בפני מעסיקים, כמו גם בפני ההסתדרות, כגוף המייצג את העובדים בישראל. אני שמח שהנהלת פלאפון, בשיח פורה עם נציגות העובדים, ידעה להחזיר אליה את הכוח האנושי שמוביל את החברה להצלחה כבר שנים רבות. אני מודה לנציגות העובדים ולעובדים, אשר מתוך אחריות אישית לחבריהם לעבודה, ולחברה בכלל, הסכימו לתרום גם הם את חלקם".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מנכ"ל פלאפון, רן גוראון: "בתקופת משבר הקורונה החברה הוכיחה את חוזקה וחוסנה והמשיכה לתת שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה. לצד זאת, גם אנחנו כמו חברות רבות במשק מתמודדים כעת עם השלכות האירוע בעקבות הירידה בשירותי הרומינג ולכן היה עלינו להגיע להבנות שיהיו לטובת החברה ועובדיה". גוראון הודה להסתדרות וליחיאל שמן יו"ר ועד העובדים, "על האחריות הרבה שגילו ועל הבנת המציאות החדשה בה אנו נמצאים".

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי: "בימים של חוסר בטחון תעסוקתי במשק, בזכות התאגדות העובדים קבענו שעד אחרון העובדים שהוצא לחל"ת – יחזרו לעבודתם ולתפקידם, כמתבקש. גם נציגות העובדים ידעה לתת את חלקה ולהירתם למצבה של החברה בתקופה זו. אני רוצה לברך את הנהלת החברה ואת ועד העובדים, על שיתוף הפעולה ועל כך שהשכילו להגיע להסכם".

יו"ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן, מסר: ״בתקופה של משבר כלכלי חסר תקדים הצלחנו קודם כל לשמור על הבטחון התעסוקתי והתנאים של כלל העובדים, ובמיוחד אלו שיצאו לחל״ת. צפויים לנו עוד ימים מורכבים ומאתגרים, אבל בזכות ההון האנושי והמקצועי הנדיר הקיים בפלאפון נצליח להתגבר על כל מכשול שיעמוד בדרכנו. הוכחנו זאת כבר בעבר, ואין לי ספק שנמשיך לעשות כך גם בעתיד״.

את המו"מ על ההסכם הובילו סמנכ"ל מש"א בחברה צביקה אברמוביץ, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות יקי חלוצי, ויו"ר ועד העובדים יחיאל שמן.  ליוו את המו"מ: פרופ' ירון זליכה ועו"ד כפיר זאב, המייצגים את העובדים, ועו"ד ירון לסטרל ממשרד אשר חלד, המייצג את ההנהלה.