שר האוצר, ישראל כ"ץ (ליכוד) ושר התרבות, חילי טרופר (כחול לבן) סיכמו הערב (שלישי) על חבילת סיוע למוסדות התרבות בסך 200 מליון שקלים. הסיוע מתמקד במוסדות הנתמכים ובהרחבת תקנות קיימות.

חבילת הסיוע תכלול בין היתר הלוואות במסגרת קרן ההלוואות בערבות המדינה, הבטחת השלמת הפקות קיימות, תגבור קרן הסיוע לאמנים במצוקה וסיוע לתעשיית הקולנוע.

בנוסף הכריזו השרים על הוצאת קול קורא לעידוד הפקות מסחריות. "זו בשורה גדולה לעולם התרבות בישראל. אנחנו רואים ערך בקיום תרבות בישראל ואנחנו ערים למצוקות הגדולות של האמנים, השחקנים והמוסדות" אומר השר טרופר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר פורום התרבות, דני וייס, מסר: "מוסדות התרבות בישראל רואים במפגש שהתקיים היום אירוע מכונן, ומודים לשר התרבות ושר האוצר על הבנת חשיבות עולם התרבות בישראל שהביאה למתווה חזרתו לפעילות. רבבות יוצרים, מבצעים, עובדים וספקים שמחים ומאושרים לחזור לפעילות ולחזור להעניק לקהל הישראלי את התרבות האיכותית שהוא זכאי לה ומהווה חלק חשוב ממורשתו"

יו"ר ארגון השחקנים, שח"ם, אסתי זקהיים, אמרה ל'דבר' על המתווה: "אנו מברכים את שר התרבות ושר האוצר על עבודתם מאז שנכנסו לתפקידם. שח"ם יעקוב אחר הביצוע של החזרת השחקנים לעבודה ויראה שאכן זה נאכף, אך בכך לא תמה עבודתנו והדרך עוד ארוכה."

עוד אמרה זקהיים כי "עד שכל סקטור התרבות יחזור לעבודה יש להמשיך להעניק את המענקים לעצמאיים שזהו רוב הסקטור ו שלנו ולהמשיך את תשלום דמי האבטלה לאומנים ששכירים. שח"ם יחד עם כל העוסקים בדבר ימשיך לפעול על מנת שעד שיעבור משבר הקורונה עולם התרבות לא יגווע".