הסתדרות המורים דורשת משר החינוך להחזיר את מתווה הפרדת הכיתות לקבוציות, זאת בעקבות העלייה בתחלואה בבתי הספר. הסתדרות המורים דורשת את הכלת המתווה, שזכה לכינוי "מתווה הקפסולות", על כל בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ברשויות ובשכונות ה'אדומות', בהן יש תחלואה גבוהה ביחס למספר התושבים, או שקצב הגידול בתחלואה בהן גבוה במיוחד.

"משרד הבריאות השית הנחיות על בתי הספר שבלתי אפשרי ליישם במצב הנוכחי", אמרה היום (ראשון) מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד. "אף אחד לא יכול לשמור על מרחק של שני מטר בין התלמידים או לאכוף חבישת מסכות במשך יום שלם. את התוצאות של ביטול מתווה הקפסולות וחזרה לכיתות גדולות אנו רואים בימים אלה בעלייה משמעותית במספר החולים. חלק מהרשויות המקומיות דוגמת תל אביב, רמלה ושדרות כבר החלו בכך ודואגים גם לתלמידים וגם לצוותי ההוראה שלהן".

בתגובה לדבריה של בן דוד, קרא יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס לרשויות שלא לסגור את בתי הספר והגנים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"פחות מ-1% מתלמידי ישראל נדבקו בקורונה; אני מבקש מכולם: הירגעו" אמר ביבס, "האחריות המוטלת על כתפינו כראשי ערים, בואו נישאר מחוברים לנתוני האמת והמספרים, ונבין שפחות מאחוז מתלמידי ישראל נמצאו חיוביים לקורונה".

לטענתו, נתוני התחלואה במערכת החינוך "לא מצדיקים פניקה ולא מתווים חדשים להתמודדות – אנחנו ממשיכים לטפל במקצועיות ובמהירות כפי שעשינו עד כה. עיקר המשאבים שלנו צריכים להיות מופנים לזה שהורים ימשיכו לעבוד, שתלמידים ימשיכו ללמוד ושמערכת החינוך תמשיך לתפקד".

הקריאה להחזרת מתווה הקפסולות נשמעה כבר בשבוע שעבר מפי אנשי חינוך וועדי הורים וזאת לאחר שבעשרות יישובים נרשמו בתי ספר שוועדי ההורים בהם קראו להורים לא לשלוח ילדים לבית הספר. נכון ליום ראשון בבוקר, מספר התלמידים וצוותי ההוראה החולים עומד על 330 ו-106 מוסדות חינוך נשארו סגורים, 16,327 עובדי הוראה ותלמידים נמצאים בבידוד מניעתי כחלק מהפעולות בהן נוקט משרד החינוך.​