אירוע תמוה ומטריד התרחש אתמול בשולי ההפגנה של העדה האתיופית. כתב גלי צה"ל שסיקר את ההפגנה, חייל לבוש במדים שענד על תג מדיו את הסימון "גלי צה"ל", נלקח באופן ברוטלי מההפגנה בידי שוטרים.

קהל המפגינים שהבחין במעצר האלים הקים צעקה גדולה לטובת החייל הצעיר, וקבוצה של עשרות מפגינים ליוותה את השוטרים בעודם סוחבים את החייל אל מחוץ לגבולות ההפגנה, כלומר מעבר לגדר החיה של שוטרים שחסמה את ההפגנה מצידה הדרומי. קבוצה של שוטרים הקיפה את החייל וניכר היה דיון ער בין השוטרים לבין החייל.

קשה להעלות על הדעת מה יכול היה לגרום למעצרו של החייל, שהיה באופן גלוי ובולט בעת ביצוע של משימה עיתונאית.

מדוברות המשטרה נמסר שהם אינם מכירים אירוע שכזה.

מגלי צה"ל נמסר כך:

"חייל עיתונאי מגל"צ הוכה ע"י שוטרים במהלך הפגנה
. היום בשעות הערב נשלח כתב גל״צ לסקר את הפגנת יוצאי אתיופיה סמוך למגדלי עזריאלי בתל אביב.
בשלב מסוים, למרות היותו על מדי צה"ל ועם תגיות וסמלי גלי-צה"ל, החלו השוטרים במקום לאיים עליו במעצר ולגרשו מאזור ההפגנה. למרות זאת, המשיך החייל בניסיונות לבצע את עבודתו העיתונאית, אך נתקל לראשונה באלימות פיזית ובאיומים כנגדו מצד השוטרים במקום.
הכתב שוחח עם מפקדיו, שהנחו אותו להמשיך ולבצע את משימתו המקצועית כעיתונאי, מבלי לעורר פרובוקציות ותוך שמירה על פרופיל נמוך.
במקביל, שוחחו מפקדיו עם דוברת מחוז תל אביב, הילה חמו, וביקשו שתתערב על מנת שהוא יוכל להמשיך ולבצע את עבודתו מבלי להסתכן במעצר או באלימות פיזית. היא ביקשה כי הכתב יצור עמה קשר ויחבור אליה בזירה.

לאחר השיחה ביניהם, המשיך הכתב לסקר את ההפגנה כשלפתע התנפלו עליו כמה שוטרים, היכו אותו, החרימו את ציוד ההקלטה שלו ואיימו לעוצרו.
מיד לאחר המקרה שוחח מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, עם דוברת המשטרה והתלונן בפניה על חומרת האירוע וכי ננקטה אלימות פיזית ומילולית כנגד עיתונאי גלי-צה"ל, שלא לצורך."