ועד עובדי רכבת ישראל הגיב היום (שני) להמשך השבתת עבודת הרכבת בהוראת משרד הבריאות וקורא לאפשר את חידושה לאלתר. יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, טוענת כי יש לעובדי הרכבת את היכולת לשמור על בריאות הציבור ובריאות העובדים. "אנחנו מצרים על ההחלטה שלא להחזיר את תנועת הרכבות. הנהלת החברה וועד העובדים הכינו תוכנית מסודרת ומקיפה כדי לעמוד בכל הנחיות של משרד הבריאות לוויסות כמות הנוסעים ושמירה על בריאותם. אנחנו מבקשים מראש הממשלה ומשר הבריאות: תנו לנו לחזור להפעיל את הרכבות".

פעילות הרכבת אמורה הייתה להתחדש היום לאחר שפתיחה נדחתה כבר מספר פעמים אולם בישיבת הממשלה אתמול הודיע ראש הממשלה סופית כי הפתיחה תתעכב, מבלי לנקוב במועד החדש. ישיבת ממשלה שתדון במתווה ההפעלה המחודשת אמורה להתכנס היום.

גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי רכבת ישראל (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)

המשך השבתת הרכבת מקשה מאד על ציבור משתמשי התחבורה הציבורית ומונעת בפועל מחלק נרחב מהעובדים במשק לשוב לעבודתם. במקומות רבים, מערך האוטובוסים לא עומד בביקוש והנוסעים בכבישים מדווחים על עומסי תנועה כבדים במיוחד בשעות השיא.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לדברי הוועד, לאורך החודשים בהם הרכבת לא פעלה שודרגו תוואי המסילות והתחנות ונעשו עבודות תחזוקה מקיפות בצי הרכבות. עוד טוענים נציגי העובדים כי חידוש פעולת הרכבת תוריד עומסים מהכבישים ותאפשר לציבור הנוסעים שידו אינה משגת חופש תנועה גדול יותר. "בנוסף לרצון שלנו לתת את השירות הטוב ביותר לנוסעים הרי ש-1,000 עובדים ישבו 70 יום בבית וכבר נפגעו כלכלית בצורה משמעותית".​