מאות מפגינים מתעשיית התרבות מנסים בשעה זו (רביעי) לפרוץ את מחסומי המשטרה בקריית הממשלה, לאחר שפגישה שנקבעה להם עם מנכ"לי האוצר ומשרד ראש הממשלה בוטלה במפתיע, כשנציגי המחאה כבר הגיעו לבניין.

הפגנות אנשי תעשיית התרבות והאירועים בירושלים (צילום: מטה המאבק)

עופר שיטרית, בעליה של חברת ההפקות כפיים וממובילי המחאה: "הלכנו בטוב לפגישה במשרד ראש הממשלה עם האוצר ומשרד התרבות, כדי לקיים דיון חיובי ולהגיע להישגים. הגענו לשם והם הודיעו שבוטלה הפגישה. אנחנו לא נרפה מכם, אנחנו דורשים את הזכויות המלאות. אתם השבתתם אותנו, ואנחנו נשבית אתכם. לא ניתן להם לעבוד אם הם חושבים שאנחנו נשמור את ההנחיות שלהם, ולא נקבל משכורת – גם הם ישבתו". שיטרית קרא למפגינים לצעוד לעבר משרד ראש הממשלה כשהם מצוידים בזמבורות רועשות ומערכות הגברה כבדות.

רמי בז'ה, מפיק וממובילי המחאה: "אנחנו זועקים היום לשר האוצר, כל עוד אין לנו יכולת לחזור ולהתפרנס זו מחויבות של הממשלה, כמו בכל העולם, להזרים כסף ממשלתי לקיום הבסיסי שלנו. חמצן לא נקבל מהם בזמן הקרוב, הגיע זמן מלחמה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לינדה אביטן, בעלת חברת הגברה ותאורה: "אנחנו נעלה מהלך במאבק, כל יום, עד שהם ישלמו. אני לא חוזרת הביתה אם הם לא משלמים, כי אין לי למה לחזור, אין לי עבודה".

ג'קי בכר, מפיק פסטיבלים: "לא יכול להיות שאנחנו נסגור את החברה שלנו. על מה? על זה שמחזיקים כסף במשרדי האוצר המהודרים? לא נצליח לשרוד ככה. אנחנו צריכים הנשמה מידית. אנחנו נעשה להם רעש כי זה הדבר האחרון שנשאר לנו לעשות".

הפגנות אנשי תעשיית התרבות והאירועים בירושלים (צילום: מטה המאבק)

מוקדם יותר נחסם הכביש העולה לירושלים על ידי למעלה מ-60 משאיות כבדות של חברות תאורה והגברה. המוחים חסמו את הדרך בסמוך לשער הגיא וגרמו לעומסים כבדים, זאת כחלק משבוע הזעם של תעשיית התרבות והאירועים הלא מתוקצבים אשר נכנסת היום ליומה הרביעי.

כמאה מחברי מטה המאבק שוהים מיום ראשון באוהל מחאה מול קריית הממשלה, על הזנחת התעשייה, שלטענתם, קרסה בחודשים האחרונים בזמן שהמדינה מתעלמת ממצבם הקשה של 200 אלף העובדים התעשייה.