משכורות חודש מאי, על פי מרכז הסליקה הבנקאי, ירדו בממוצע של 3.2% בנטו. סכום המשכורות הכולל ששולם נמוך ב-13%, לעומת התקופה שלפני פרוץ המשבר. לעומת זאת, מספר מקבלי המשכורות במאי דווקא עלה ב-7.11%.

חברת מס"ב (מרכז סליקה בנקאי) משמשת צינור להעברת חלק גדול מהמשכורות במשק, עם כ-15,000 גופים המשלמים לעובדיהם באמצעות מערכות הסליקה של מס"ב. כך יכולה החברה להציג תמונה אמינה למדי של נתוני השכר נטו שמועבר לעובדים, ואת מגמות התעסוקה וההשתכרות במשק.

בחודש מאי עמדה משכורת הנטו הממוצעת על סכום של 7,052 שקלים לעומת סכום של 7,287 שקלים למשכורת נטו ממוצעת באפריל. במשכורת ששולמה בגין חודש פברואר, שהוא החודש האחרון ללא השפעות משבר הקורונה על המשק הישראלי, עמדה משכורת הנטו הממוצעת על סכום של 7,269 שקלים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במס"ב מסבירים כי "נתון זה מעיד על כך שתשלומי השכר נעשו בגין משרות חלקיות ולא בגין חודש עבודה מלא, וגם שהישראלים שחזרו למעגל מקבלי המשכורות הם כאלו שהמשכורת שלהם נמוכה מהשכר הממוצע במשק".

נתוני העברת משכורות הנטו, מבחינת מספר מקבלי המשכורות והסכום הכולל של המשכורות ששולמו, אמנם עלו בחודש מאי לעומת אפריל, אבל הם נמוכים בכ-13% לעומת התקופה שלפני פרוץ משבר הקורונה.

היקף תשלומי השכר עבור חודש מאי עמד על סכום כולל של 22.54 מיליארד ₪. למרות חזרת המשק לפעילות במהלך מאי, עדיין מדובר בעליה מתונה יחסית של פחות מ-800 מיליון שקלים לעומת הקיף תשלומי השכר של חודש אפריל.

למרות הירידות בשכר הממוצע, נתוני מס"ב מצביעים על התאוששות במספר מקבלי השכר עבור חודש מאי. בין ה-20 במאי ל-10 ביוני שולמו באמצעות מס"ב, 3.19 מיליון משכורות, לעומת 2.98 מיליון משכורות שהועברו עבור חודש אפריל. מדובר בעלייה של 7.11% וכ-210 אלף משתכרים במאי לעומת חודש אפריל, שהיה בשיא משבר הקורונה. לשם השוואה, בעבור משכורת מרץ, שמשבר הקורונה פרץ רק במחציתו השנייה, הועברו משכורות ל-3.65 מיליון ישראלים.