כ-190 אלף תלמידות ותלמידים יחלו היום (שני) את עונת הבגרויות, שהחלה באיחור של חודש. ארגוני המורים קבעו אמנם כי שנת הלימודים תסתיים במועדה, אך תלמידי י"א וי"ב ימשיכו ללמוד בבית הספר ולהתכונן למבחנים שיימשכו עד סוף יולי.

עוד בחודש מאי הוחלט במשרד החינוך כי הבגרות השנה תהיה גמישה ונגישה יותר כדי להקל על צמצום הפערים והקושי שנבע מהלמידה מהבית. את עונת בגרויות הקיץ תפתח הבחינה בכימיה ולאורך השבוע יתקיימו בחינות במקצועות המדעים המדויקים – פיזיקה וביולגיה. השבוע הבא יוקדש כולו לבחינה במתמטיקה. בסוף השבוע הבא יערכו מבחני פסיכומטרי. הבחינה האחרונה צפויה להתקיים ב-27 ביולי – מועד ב' במתמטיקה.

כדי להקל על התלמידים צמצם משרד החינוך את חומר הלימוד בכ-25%, כך שכל החומר שהיו אמורים ללמוד בשליש האחרון של השנה "ירד במיקוד" והמבחנים יערכו במתכונת שתאפשר לענות על פחות פרקים בבחינה. גם לאחר תום שנת הלימודים, יימשכו ההקלות בהכנות לבגרויות ויתוגברו ימי הלימוד המרוכזים לקראת הבחינות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

משרד החינוך הודיעה כי הבחינות תתקיימנה בכפוף להנחיות משרד הבריאות, תוך הקפדה על עטיית מסיכה, שמירת מרחק של 2 מטרים והגבלה של בין 15 ל-19 נבחנים בכיתה. לתלמידים שתימנע מהם היכולת לגשת לבגרויות, אם בגלל הכרח להימצא בבידוד או אם בגלל תחלואה בקורונה, תינתן האפשרות לגשת למועד חלופי (נכון להיום נמצאים כ-400 נבחנים פוטנציאליים בבידוד). המועדים החלופיים יערכו בין בין ה-3 באוגוסט ל-8 באוגוסט ויכללו בחינות באשכולות המדעים, הרוח, החברה והשפה.

שר החינוך, יואב גלנט, הבטיח כי כל תלמיד ייגש לבחינת הבגרות וכי לתלמידים שלא יוכלו לגשת לשני המועדים יינתן מענה נקודתי, שיכלול משגיח חיצוני וסטנדרטים מחמירים. נושא זה תקף גם לתלמידים שעומדים בפני גיוס לצה"ל.