על פי נתוני משרד הבריאות, הבוקר (שישי) עד השעה 07:16 נוספו 165 חולים חדשים. במהלך אתמול אובחנו 1,464 חולים חדשים וביום שלישי אובחנו 1,363. מניין המתים מהנגיף עומד על 350. בישראל אובחנו עד כה 35,533 חולי קורונה מאומתים, מתוכם 16,651 חולים פעילים כרגע.

מצבם של 124 חולים מוגדר קשה, מתוכם 39 מונשמים כעת. מספר החולים שהחלימו ושוחררו עומד על 18,532. אתמול בוצעו 27,031, מתוכן 5.4% יצאו חיוביות. 

משרד הבריאות ממשיך לעדכן על חקירות אפידימיולוגיות באתר משרד הבריאות – לעדכונים לחצו כאן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

למידע על מחלת הקורונה ועל בידוד ביתי, יש לפנות לאתר משרד הבריאות, לקו משרד הבריאות *5400, או למוקדים הטלפוניים של קופת החולים.

איך להימנע מהידבקות בנגיף?

לפי משרד הבריאות, הדרך היעילה ביותר להימנע מהידבקות בקורונה היא שמירה על היגיינה אישית ושמירת מרחק מאנשים אחרים. חשוב לדעת כי אדם הנושא את הנגיף אינו חווה בהכרח את תסמיני המחלה, ולכן, יש להתייחס לכל אדם (גם לעצמנו) כנשא פוטנציאלי של הנגיף.

הנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה (גרפיקה: אידאה)

הנחיות המשרד כוללות – חבישת מסכה במרחב הציבורי, רחיצת ידיים עם סבון ומים או חיטוי בג'ל אלכוהולי לעיתים קרובות, הימנעות ממגע בפנים של אנשים אחרים, מלחיצות ידיים מחיבוקים או מנשיקות. במשרד מנחים את הציבור לשמור מרחק של שני מטרים מאנשים אחרים. בנוסף, חשוב לא לשתף כלי אוכל או שתייה.​