לפי התכנית החדשה של ההתאחדות האיטלקית, ליגת הנשים הבכירה באיטליה תהפוך למקצוענית החל מעונת 2022-23. שר הספורט האיטלקי והתאחדות הכדורגל המקומית פועלים לבטל את החוק המפלה האוסר על כדורגל הנשים באיטליה להיות מקצועני.

התאחדות הכדורגל האיטלקית הודיעה ביום חמישי על החלטה המהפכנית "הנשיא גבריאל גרווינה הציע והמועצה הסכימה פה אחד את השקת פרויקט הדרגתי שמטרתו להכיר במקצועיות, החל מעונת 2022-23". ההחלטה מגיעה לאחר הודעת שר הספורט באיטליה וינצ'נזו ספאדורה שיפעל לבטל את החוק משנת 1981, המונע להגדיר את כדורגל הנשים באיטליה כמקצועני.

שחקניות קבוצת הנשים של יובנטוס. הוגדרה כאלופת הליגה (צילום: Daniele Badolato – Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

לפי החוק שקיים כיום באיטליה, ליגת הנשים היא ליגה חובבנית ולכן שחקניות הקבוצות לא יכולות להרוויח מעל ל-30 אלף יורו ברוטו בשנה. שינוי החוק יאפשר להתאחדות הכדורגל לעשות צעדים משמעותיים בקידום הענף באיטליה וסגירת פערים שנוצרו מול מדינות אחרות באירופה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

באותה ישיבה קבוצת יובנטוס הוכרזה באופן רשמי אלופת הליגה, בפעם השלישית ברציפות וקבוצת פיורנטינה לסגניתה. שתי הקבוצות יהיו נציגות המדינה בליגת האלופות בעונה הבאה. נשיא יובנטוס אנדראה אניילי בירך את ההתאחדות על ההחלטה, אך ציין שיש עוד דרך ארוכה, כדי להפוך את כדורגל הנשים באיטליה לשווה ערך לקבוצות ולליגות הטובות באירופה "הדרך להבאת כדורגל הנשים באיטליה לרמה של אירופה והעולם עדיין ארוכה מאוד. נצטרך להיות מאוחדים כולם ביחד, כדי לבנות את הדרך הנכונה בשביל להבטיח את שלבי הצמיחה הבאים".