קייטנות בית הספר של החופש הגדול ייפתחו ברביעי הקרוב, ה-1 ביולי, בהתאם למועד המעודכן שקבע משרד החינוך. היום (ראשון) הוא היום האחרון להרשמה לתכנית שמפעילים משרד החינוך והרשויות המקומיות, המיועדת למסיימי גנים וכיתות א' עד עד', ותפעל מה-1 ביולי עד ה-6 באוגוסט. חלק מהרשויות סיימו את ההרשמה כבר בחמישי שעבר.

למרות החשש כי הקדמת הקייטנות בשבועיים תקשה על פתיחתן, במרכז השלטון המקומי אומרים הבוקר (ראשון) כי לא דווחו להם מקרים של רשויות מקומיות שלא יצליחו להיערך להפעלת התכנית במועד. בשבוע האחרון עמלו במועצות על גיוס כח אדם נרחב הכולל בתוכו גננות, מורות, סטודנטים ומתנדבים שיאיישו את המערך

התכנית תפעל בגני הילדים ובכיתות א' עד ד' בשטח המוסד החינוכי עצמו מהשעה 8:00 עד השעה 13:00, והרשויות יפעילו גם צהרונים שימשכו עד לשעה 16:00, בתשלום נוסף. כח האדם בתכנית יתבסס על מורות וגננות, וכן על סייעות מהצהרונים, סטודנטים לחינוך ומתנדבים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הפעילות תכלול למידה במתכונת אלטרנטיבית לצמצום פערים שנוצרו במהלך הקורנה, ופעילות הפגתית כגון יציאה לטיולים, הצגות ואירועי תרבות מגוונים, הכל בכפוף להנחיות משרד הבריאות. התלמידים יקבלו ארוחת בוקר קטנה וארוחת עשר. תלמידים שמשתתפים גם בצהרון יקבלו ארוחה חמה.

ביישובים באשכולות למ"ס 1 עד 4 משרד החינוך משתתף במימון מלא של התכנית, וההורים אינם נדרשים לשלם. ביתר היישובים משרד החינוך מסבסד את הפעילות באופן חלקי, וייגבה תשלום מההורים: ביישובים באשכולות למ"ס 5 עד 7 ישלמו ההורים 360 שקלים לכל תלמיד, וביישובים באשכולות למ"ס 8 עד 10 – 540 שקלים לכל תלמיד. התשלום הנוסף על הצהרונים ייגבה בכל הרשויות, בהתאם לתמחיר שתקבע הרשות המקומית.

מנכ"ל משרד הבריאות, חזי לוי, אמר בשבוע שעבר שבהתאם להיקפי התחלואה, תישקל אפשרות על הפעלת התוכנית במתכונת קפסולות, כפי שהיה במהלך חודש מאי, עת חזרה שגרת הלימודים.​