ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה לעלייה בנתוני התחלואה. ״המגיפה מרימה ראש בכל העולם, עברנו את רף עשרת מיליון המודבקים וחצי מיליון מתים. אינני יודע אם זה גל שני, אני יודע שזה גל עולה. מדינות רבות שהסירו את ההגבלות, עם שוך המחלה, נאלצות עכשיו להחזיר את המגבלות כדי לבלום את ההתפשטות. ראינו כבר במקומות אחרים שזה לא עניין של בריאות או כלכלה, כי פגיעה קשה בבריאות זו גם פגיעה קשה מאוד בכלכלה".

ביחס לביקורת על חוסר עקביות במדיניות ההגבלות, אמר נתניהו, שכבר כשפורסמו ההקלות הוא אמר שבמידה ונראה שהתחלואה עולה הן יחזרו. "זאת המדיניות של כל מדינה שפויה, וכך אנחנו גם ננהג. ולכן לאור עליית ההתפשטות, אנו נביא היום לדיון בקבינט הקורונה הגבלות על התקהלות לצד צעדים להגברת האכיפה, וצעדים שאנחנו עושים לייעל את קטיעת שרשרת ההדבקה".

נתניהו וכ"ץ בישיבת ממשלה. ארכיון. (צילום: מארק ישראל שלם)

נתניהו הוסיף כי לצד זה, משרד האוצר התבקש לסייע מיידית לסקטורים שייפגעו, ולדאוג להעברה של הכספים שכבר הוקצו שלדבריו חייבים להגיע לציבור, כולל את ציבור המובטלים. "אם אנחנו נצליח בבריאות – נצליח בכלכלה. אם נכשל בבריאות – נכשל גם בכלכלה. בכוונתי שנצליח בשניהם. זה דורש פעולות נחושות, לא תמיד פשוטות אבל חיוניות בעת הזאת. הכספים שהקצנו חייבים להגיע לציבור, כולל ציבור המובטלים״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר