מחירי הדלק יעודכנו בחצות שבין שלישי לרביעי: המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 5.44 ש"ח לליטר, עליה של 23 אגורות מהחודש הקודם. מחיר הדלק באילת לא יעלה על 4.65 ש"ח לליטר, עליה של 19 אגורות מהחודש הקודם.

תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (ללא מע"מ), עלייה קלה מהחודש הקודם. באילת תעלה תוספת שירות מלא  18 אגורות לליטר (ללא מע"מ), ללא שינוי מהחודש הקודם.

עליה משמעותית במחירי הנפט (Shutterstock)

בחודשים האחרונים מחיר הבנזין המקסימלי בישראל ירד ב-113 אגרות, וממחר, יתרחש שינוי כיוון אותו מסמנת העלייה במחיר, בעקבות עלייה משמעותית במחירי הנפט.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כל שינוי במחיר הנפט הוא בעל השפעה גדולה על העולם כולו, בשל חלקו בייצור ושינוע מרבית הסחורות בעולם. במקביל, המיסוי על דלקים בישראל הינו כה גבוה ויציב, שהוא ממתן את התנודות במחירי הבנזין. בעקבות עליית המחיר הבסיס של הנפט, המיסוי יהווה כ-74% ממחירו של ליטר דלק, לעומת 79% בחודש הקודם.

מחיר הבנזין בישראל מורכב בעיקר ממסים (בלו ומע"מ) והשאר הוא עלות הדלק המזוקק מרווח השיווק של חברות הדלק. כדי לעדכן את המחיר הבנזין, מנהל הדלק במשרד האנרגיה מודד את מחירו הממוצע של הבנזין באגן הים התיכון בחמשת ימי המסחר האחרונים בכל חודש בנקודת ייחוס ספציפית – הסחר בנמל לברה שבצרפת. ממוצע זה משוקלל עם שער הדולר ובתוספת המיסוי הופך למחיר הבנזין המקסימלי בישראל. לפירוט נוסחת המחיר לצרכן באתר משרד האנרגיה – לחצו כאן.​