מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הודיע היום (ראשון) על פרישתו מהתפקיד. "ביצעתי מלאכתי מתוך אמונה עמוקה בחשיבות העליונה של הובלת מערכת החינוך", כתב אבואב במכתב לשר החינוך יואב גלנט ולעובדי ההוראה. הוא הודיע לשר גלנט כי ימשיך בתפקידו עד למציאת מחליף.

אבואב כיהן פעמיים בתפקיד מנכ"ל משרד החינוך: הפעם הראשונה בשנים 2006 עד 2007 תחת השרה יולי תמיר. לאחר פרישתו מהפקיד הוא מונה למנכ"ל עמותת 'אור ירוק' לקידום הבטיחות בדרכים. ב-2017 מונה בשנית למנכ"ל המשרד, ומילא את התפקיד תחת השר נפתלי בנט, והחל מקיץ 2019 תחת השר רפי פרץ. בטרם כניסתו לתפקיד מנכ"ל משרד החינוך הוא שימש כמנכ"ל משרד הבינוי והשיכון בשנים 2005 עד 2006, וכראש המועצה המקומית קרית טבעון משנת 1989 עד שנת 2004, תפקיד אותו החל למלא כשהוא בן 30 בלבד.

שר החינוך לשעבר, נפתלי בנט; מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב ומנכ"לית ראמ"ה, ד"ר חגית גליקמן, במסיבת עיתונאים בנושא תוצאות מבחני המיצ"ב ב-2017 (צילום: מרים אלטשר/ פלאש 90)

"משרד החינוך הוא החשוב במשרדים, בידינו נמצאת האחריות לעשייה מתמדת עבור דורות העתיד" כתב אבואב. הוא מנה את התהליכים אותם הוביל במשרד מאז שנכנס לעמוד בראשו ב שנת 2017 תחת שר החינוך לשעבר, נפתלי בנט. בין היתר ציין אבואב את רפורמת הסייעת השנייה, צמצום מספר התלמידים בכיתות בחטיבות היסודיות, הכפלת מספר התלמידים שלומדים לבגרות חמש יחידות במתמטיקה ואנגלית והקמת בתי הספר של חופשת חנוכה ופסח. "ציבור המורים/ות, המנהלים/ות ואנשי חינוך מחויבים מחויבות עמוקה למשימה שהם וגם אני רואים בה שליחות"

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מתחילת התפרצות הקורונה ניהל אבואב את מערך העברת מערכת החינוך למצב של למידה תחת שגרת חירום. בשבועות האחרונים הוא ניצב בלב המאבק בין משרד החינוך לארגוני המורים במטרה ללחוץ עליהם להאריך את שנת הלימודים. את ההופעה הציבורית האחרונה שלו נתן לפני שבוע כשהופיע בבית הדין הארצי לעבודה, בדיון בתביעת המדינה לחייב את ארגון המורים העל-יסודיים להאריך את שנת הלימודים באמצעות צווי מניעה. בית הדין הכריע לטובת הארגון ושנת הלימודים הסתיימה בתאריך המקורי שלה, בעוד אבואב ספג ביקורת קשה הן מצד המורים על המאבק שפתח כנגדם, והן מצד ההורים על כך שהמשרד לא עמד בהחלטתו ולא הצליח להאריך את שנת הלימודים​.