הישראלים חזרו לגהץ: עלייה של 32.3% בשימוש בכרטיסי אשראי בחודש מאי לעומת אפריל, שחלק ניכר ממנו היה הציבור בסגר, כך לפי נתונים שמפרסמת היום (שני) הלמ"ס. גם בהשוואה לשנת 2019, מדובר בעלייה של 5.9%. ועדיין, כשמרחיבים מעט את הפרספקטיבה, אפשר לראות האטה: סך כל הרכישות בחודשים ינואר עד מאי ירד ב-0.9%.

עד אמצע חודש אפריל היה בישראל סגר כמעט מוחלט ונתוני השימוש בכרטיסי אשראי צנחו. ב-19 באפריל החל המשק לחזור בהדרגה לפעולה, והשימוש בכרטיסי אשראי התחדש. על פי הנתונים, עלה השימוש באשראי ב-6.2% ברכישת מזון ומשקעות וזינוק של 114.2% ברכישת מוצרי תעשייה: ביגוד, מוצרי חשמל, ריהוט וכו'. מדובר בעלייה משמעותית גם ביחס למאי שנה שעברה (6.2% במוצרי מזון ו-19.4% בתעשייה).

בגלל משבר הקורונה, לא חושבו כל נתוני האשראי, ובתחומים כמו תחבורה, חשמל, ספרים, שירותי רפואה, טיסות ותיירות, אין עדיין נתונים זמינים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בהסתכלות רחבה יותר, בין ינואר למאי עלתה הצריכה במוצרי מזון ב-8.4%, אך מוצרי התעשייה ירדו ב-7.8%. סה"כ ירדו הרכישות בתקופה זו ב-0.9%. יש לציין כי על רקע השימוש הגובר בכרטיסי אשראי כאמצעי תשלום בקרב הציבור עולה ההוצאה באמצעי זה בקצב מהיר בשנים האחרונות.