קבינט הקורונה אישר היום (שני) את הפעלת בתי הספר של החופש הגדול, קייטנות הקיץ של משרד החינוך לגנים ובתי הספר, החל מיום רביעי הקרוב (ה-1 ביולי), זאת אחרי חששות שהעלייה בתחלואה תמנע זאת.

על פי הודעת הקבינט, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את המלצת שר החינוך, יואב גלנט, לפתוח את בתי הספר של החופש הגדול לילדי הגנים  (גילי 6-3) ולתלמידי כיתות א' עד ד', אחרי שנעשו מספר שינויים באופן בו יפעלו ניסיון למנוע מקרי הדבקה חמורים במוסדות החינוך.

במסגרת השינויים, תמנה כל קבוצה, בממוצע, 28 תלמידים (במקום 35 קודם לכן), ופעילויות רבות יותר יועברו למרחב הפתוח, ככל שיתאפשר במסגרת התוכנית החינוכית.  כמו כן, כלל התלמידים וצוותי החינוך יידרשו לעטות מסכות, לשמור על ריחוק חברתי ועל היגיינה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד נקבע כי מוסדות החינוך ישתמשו בתשתיות של השכבות הבוגרות – שאינן לוקחות חלק בבית הספר של החופש הגדול – על מנת לפזר בצורה נרחבת יותר את התלמידים במתקנים השונים. כלל כיתות הלימוד בבתי הספר היסודיים ישמשו להפעלת הפעילות לתלמידי א' עד ד' שיקחו חלק בקייטנות, והרשויות יהיו חופשיות לאפשר לגנים לפעול במתקנים נוספים, על פי החלטת אנשי החינוך בשכונות והיישובים.

תכנית הקייטנות תפעל בשטח המוסד החינוכי עצמו, מהשעה 8:00 עד השעה 13:00, והרשויות יפעילו גם צהרונים עד לשעה 16:00, בתשלום נוסף. כח האדם בתכנית יתבסס על מורות וגננות, וכן על סייעות מהצהרונים, סטודנטים לחינוך ומתנדבים.

בנוסף, הקייטנות במועצות האזוריות יפעלו בתוך היישובים עצמם, כדי לצמצם הסעות, ויפעלו במתחם מרוכז, כנהוג במהלך שנת הלימודים והחופשים.

מנתוני ההדבקה של השבועות האחרונים עולה כי מספר החולים החדשים בקרב גילאי תלמידי הקדם יסודי והיסודי, ביחס למספר החולים החדשים בקרב כלל האוכלוסייה, מהווה כ-4% בלבד. זאת לעומת מספר התלמידים בגילאים אלו העומד על כמיליון וחצי, ומהווה כ-18% מכלל האוכלוסייה בישראל.