ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר האוצר ישראל כ"ץ, החליטו היום (שני) על תוכנית חדשה לסיוע למגזר העצמאים והמגזר העסקי, בהיקף של שני מיליארד שקלים. על פי הודעת השניים, התוכנית אמורה לצאת לפועל בימים הקרובים.

במסגרת התוכנית, יוענקו מענקים מיוחדים, עד לגובה 400 אלף שקלים, לעסקים עם מחזור של עד 20 מיליון שקלים שנפגעו בהיקף של 60% לפחות בחודשים מאי-יוני , עד לגובה 15-10% מהמחזור. עוד הוחלט להוסיף עסקים עד למחזור של 100 מיליון שקלים, שנפגעו בהיקף של 80% לפחות בחודשים אלה. .

עצמאים, עד למחזור של 300,000 שקלים בשנה, יקבלו מענק נוסף כפול בהיקפו ביחס לפעימה הקודמת. בנוסף, ישונו הקרטיריונים לקבלת מקדמות מ-20% ל-40% , ביחס לפעימה הקודמת.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד הוחלט להמשיך ולתת מענק גבוה יותר לעסקים ששימרו עובדים במהלך המשבר, זאת במקבעל לתוכנית המענקים בסך 7,500 שקלים על כל עובד שיוחזר לעבודה.

עוד נמסר כי תקציב המדינה וחוק הסדרים מקיף, שיוגשו בקרוב לאישור הממשלה והכנסת, יכללו רפורמות והסרת חסמים ורגולציה, "שיסייעו לפעילות העסקית ויביאו לצמיחה מחודשת של המשק".

על פי הודעת ראש הממשלה ושר האוצר, מטרת התוכנית היא "לאפשר הזרמה מיידית של סכומי כסף משמעותיים לעצמאים ולמגזר העיסקי ,ללא עיכובים וחסמים מיותרים, ובכך לסייע להם לעבור את תקופת המשבר".